Google Webmaster Tools Geçici Olarak Erişilemiyor Hatası Çözümü

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere google webmaster tools araçlarından “google gibi getir” servisinin bazen vermiş olduğu “geçici olarak erişilemiyor” hatasının çözümünü anlatacağım.

Öncelikle bu hatayı alıyorsanız telaş etmenize gerek yok.Çünkü hata sunucu kaynaklı bir problemden dolayı alınıyor.Bu hatayı genelde yazıyı yayınladığınız anda google gibi getir yapmaya çalışırsanız daha çok alırsınız.Bunun nedeni google yeni yayınlanmış olan bu yazıya hemen erişememesidir.Yani yazının linkini algılayamıyor google.O yüzden telaş etmenize gerek yok çözümü çok kolay.

Bu hatanın çözümü için sayfayı yenilemeniz yeterlidir arkadaşlar.(Sayfayı yenileme derken ya webmaster tools sayfasını ya da sitenizin sayfasını yani ikisini de deneyip tekrardan çalıştırın.)Örnek olarak aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.Öncelikle google gibi getir yaptık ve “geçici olarak erişilemiyor” hatası aldık.

gecici-olarak-erisilemiyor-hatasi-cozumu-1

Hatayı aldıktan sonra sayfayı yeniledim ve tekrardan google gibi getir yaptım.Bu sefer gördüğünüz gibi dizine gönderme işlemi tamamlandı yani hata almadım.Gördüğünüz gibi önce yaptım hatayı aldım sonra sayfayı yeniledim hatamız düzendi.Aradan nasıl 3 dakika geçmiş onu da anlamadım ama ilginçtir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler umarım faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

  1. Güzel paylaşım olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir