Göz Kaslarımızı Güçlendirmek İçin Ne Yapmalıyız

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere göz kaslarımızı güçlendirmek için yapmamız gereken bazı egzersizleri anlatacağım.

5 duyu organımızdan birisi olan gözlerimiz belki de hayattaki en önemli şeyimiz diyebiliriz.Ne kadar şükretsek az olur gözlerimizin var olduğu için.O yüzden gözlerimize iyi bakmalıyız.Bende saatlerce bilgisayar başında oturuyorum gerçekten bazen gözlerim çok ağrıyor çok acıyor.Peki bunlar için ne yapmalıyız tabii ki göz egzersizleri.

Aynı vücut geliştirme gibi düşünün bu olayı.Nasıl insanlar fit görünmek için fitness salonlarına gidiyor her gün saatlerce spor yapıyorsa aynı şekilde gözlerimizin görme oranını arttırmak için gözlerimizi güçlendirmek için göz egzersizleri yapmalıyız.Bu sayede gözlerimiz az da olsa güçlenecek belki de göz ağrıları,göz acıları son bulacaktır.

Hatta gözlerimiz için her gün saatlerce egzersiz yapmaya gerek yok.Günde maksimum 5 dakika egzersiz yapsanız bizim için yeterli diyebilirim.

Peki göz kaslarımızı nasıl güçlendireceğiz.Bunun için her gün 5 dakika ne egzersizi yapmamız gerekecek onları anlatayım.

Bende bu bilgileri liseden bir hocamdan öğrenmiştim.Aklıma geldiğince ara sıra bu egzersizleri yapmaya çalışıyorum.

Lafı uzatmadan göz kaslarımızı güçlendirmek için yapmamız gerekenlere geçelim;

1-) Öncelikle iki elimizin işaret parmaklarınızı havaya kaldırıyoruz.Sonrasında gözlerimizle o iki işaret parmağını takip ediyoruz ve işaret parmaklarını ileri geri oynatıyoruz.Yani aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi olacak.

göz kaslarımızı nasıl güçlendiririz 1

2-) Sonrasında sağ veya sol elimizi kullanarak herhangi bir işaret parmağını alıp yukarıya kaldırıyoruz.Burada maksat gözlerimizin yukarı doğru bakması.Yani bu pozisyonda ortalama 10 saniye beklemek.Sonrasında aynı şekilde aşağı doğru işaret parmağımıza bakarak 10 saniye beklemek.Sonrasında hem sola hem sağa aynı şekilde 10 ar saniye bakarak beklememiz gerekiyor.

göz kaslarımızı nasıl güçlendiririz 2

Aslında yukarıdaki fotoda gördüğünüz gibi burada adam sadece yukarı bakmış.Bu şekilde hem aşağı hem sağa hem de sola bakmamız gerekiyor 10 saniye.

3-) Bu hareketleri yapınca gözlerimiz biraz ağrıyabilir.Bu yüzden son olarak 1. maddedeki işlemi tekrar yapıyoruz gözlerimizin kendine gelmesi için.

İşlemler bu kadar arkadaşlar bu egzersizleri günlük olarak günde maksimum 5 dakika yapsanız (hatta 1-2 dakika da yapsanız olur) gerçekten zaman içerisinde gözleriniz daha iyi olacağına eminim.Çünkü görmek için göz kaslarımız çalışıyor.Haliyle bunları güçlendirirsek daha iyi görebiliriz.Özellikle miyop veya hipermetrop olanlar bu egzersizleri yaparsa gözlerinde az da olsa iyileşme görülebilir.Sağlıcakla kalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir