Gözlük Numaramı Bilmiyorum Doktor Dışında Nereden Öğrenebilirim?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere gözlük numarasını bilmeyenlerin doktor dışında numaralarını nereden öğrenebilirler onu anlatacağız.

Gözümüz en önemli duyu organlarımızdan bir tanesidir. Gözü bozuk olanlar genellikle gözlük kullanırlar. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle göz çizdirme olayları vs. artsa da gözlük kullananların sayısı bir hayli fazladır diyebiliriz. Gözlük kullananlar ilk zamanlarda gözlük numaralarını biliyorlar. Fakat aradan yıllar geçince ve muayene olmaya gitmeyince gözlük numaraları unutulmuş oluyor.

Mesela gözlük sahibi olanlar yedek bir gözlük almak isteyebiliyorlar. Haliyle bu yüzden de var olan gözlük numaralarını öğrenmek istiyorlar. Çünkü gözlükçüye gidip bu numaraları verip yeni gözlük alacak. O yüzden göz numarasını nereden biliriz diye merak ediyorlar. Sizler için gözlük numarasını nasıl öğrenebiliriz detaylı bir şekilde araştırdık. Şimdi anlatıma geçelim.

Arkadaşlar gözlük numarasını başlıkta da belirttiğimiz gibi doktorunuza giderek öğrenebilirsiniz. Fakat doktora gitmek istemiyorsanız yani yeniden muayene olup göz numaranızı büyütmek istemiyorsanız bazı alternatif çözümler mevcut.

Doktor Dışında Gözlük Numarasını Öğrenme Yöntemi 1

Öncelikle doktora gitmeden gözlük numarasını öğrenmenin en iyi yolu o gözlüğü hangi gözlükçüden aldıysanız onun dükkanına gitmektir. Gözlüğü aldığınız yerde sizin kaydınız muhakkak bulunmaktadır ve gözlükçüde çalışanlar bilgisayardan sizin T.C. kimliğinizi girerek sizin göz numaranızı size söyleyebilirler. Ardından yeni gözlük alacağınız zaman da direkt olarak ilk aldığınız gözlükçüden gözlüğünüzü alabilirsiniz.

Gözlüğü aldığınız gözlükçü genelde göz muayenesi olduğunuz yerin yakınlarında olur. Yani mesela Bağcılar’da bir göz doktoruna gittiniz diyelim. Haliyle çıkışında eğer tanıdık gözlükçünüz yoksa hastaneye en yakında bulunan gözlükçüye gidersiniz. Hatırlatma olması açısından bunu da dikkate alabilirsiniz.

Doktor Dışında Gözlük Numarasını Öğrenme Yöntemi 2

Eğer ilk aldığınız gözlükçünün yerini unuttuysanız veya hatırlamıyorsanız o zaman rastgele bir gözlükçüye gidin. Şuan kullandığınız gözlüğü onlara verin ve onlar da özel aletleri sayesinde sizin şuanki kullandığınız gözlük numarasını bulabilirler diye düşünüyoruz. Çünkü gözlükçülerde özel aletler oluyor illaki böyle bir bilgiyi de öğrenmek mümkün olabilir.

Doktor Dışında Gözlük Numarasını Öğrenme Yöntemi 3

Birde arkadaşlar göz muayenesi olduğunuzda doktor sizlere bir reçete verir. Orada da göz numaranız yazmaktadır. Eğer reçeteyi kaybetmediyseniz oradan da doktora gitmeden numaranızı öğrenebilirsiniz.

Şimdilik 3 yöntem mevcuttur diyebiliriz. Fakat tekrardan söyleyelim eğer göz numaranızın büyüdüğünü düşünüyorsanız doktora gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü yeni gözlük alacaksınız fakat numaranız büyüdüyse boşuna para vermiş olursunuz. O yüzden bizim tavsiyemiz göz sağlığınız için ilk olarak doktora gidiniz. Yine de tercih sizin tabii ki.

Bu makalemizde doktor dışında göz numarasını nasıl buluruz onu anlattık. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar, sağlıklı ve huzurlu günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir