Blogger İle Para Kazanma Rehberi

Günümüzde herkes internet üzerinden bir şekilde para kazanmanın yollarını arıyor. Bu yollardan bir tanesi de Blogger ile para kazanmak. Blogger ücretsiz bir blog hizmeti. İnsanlara kendi bloglarını açıp yazılarını yayınlama imkânı sunan Blogger dünyanın en önemli blog siteleri arasında.

Blogger ile Para Kazanmak Mümkün mü?

Blogger ile para kazanmak elbette mümkün. Bunun için birkaç küçük detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detayları bloğunuz üzerinde uyguladığınız taktirde sizde blog ile para kazanma imkanına sahip olacaksınız. Peki, bunun için ne yapmak gerekiyor?

Blogger ile para kazanmak için eğer yoksa kendinize bir Blogger hesabı açmanız gerekiyor. Bu oldukça kolay bir adım. www.blogger.com adresine giderek isterseniz var olan Google hesabınızla isterseniz yeni kayıt olabileceğiniz bir Google hesabıyla kayıt olabilirsiniz. Sonrasındaki adım ise bloğunuzu yazmaya başlamak. Bunun için acele etmenize gerek yok. Bu noktada dikkat edeceğiniz şey yazdığınız yazıları düzenli bir şekilde bloğunuza eklemek ve mutlaka günde bir tane içerik girmek.

Blogger İle Hemen Para Kazanmaya Başlamak

Blogger ile hemen para kazanmaya başlamak istiyorsanız bu durum mümkün görünmüyor. Sebebi ise yeni bloğunuza Adsense başvurusu yapmak için bunun üzerinden 6 ay gibi bir sürenin geçmiş olması gerekmekte. Yani bloğunuz en az 6 aylık olmalı.  Bu süre dolmamış bloglar için Adsense başvurusu yapmak mümkün değil. Ancak üye olduğunuz başka reklam kaynakları mevcutsa o kaynaklara ait reklamları yeni bloğunuz üzerinde de kullanabilirsiniz.

Yeni bir blog için yapılması gerekenler arasında önem anlamında üst sıralarda olan bir başka şey ise bloğunuza ait açıklama kısımlarının ve kimlik bilgilerinin eksiksiz olarak doldurulması. Bu bilgileri doldurarak Google botlarının bloğunuzu daha sıklıkla ziyaret etmelerini ve bu sayede indeksleme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Boş bırakılan her bilgi bloğunuzun ciddiyetten uzak bir blog olarak algılanmasına sebep olacaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir