GTA 5 Oyun Kaydetme Nasıl Yapılır? GTA V’de Oyun Hangi Tuşla Kaydedilir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere GTA 5’de oyun kaydetme nasıl ve nereden yapılır onu anlatacağız.

GTA 5 serinin en iyi ve en çok oynanan oyunudur. Hatta şuana kadar tüm oyunlar arasında en çok satılan ve en çok oynanan oyunlardan birisi GTA 5 olarak bilinmektedir. Oyun içerisinde birçok ayar ve düzenleme nasıl yapılır merak edilebiliyor. Bunlardan birisi de oyun kaydetme işlemidir. Bazı oyunlarda klavyeden kısayol tuşu ile oyunu tek tuşla kaydedebiliyoruz. GTA 5’de ise oyun kaydetme farklı bir yerden yapılıyor. Şimdi sizlere GTA 5’de oyun nereden kaydedilir onu gösterelim.

GTA 5’de Oyun Nasıl Kaydedilir?

1-) GTA 5’de oyunu kaydetmek için öncelikle yukarı ok tuşuna basıp telefonu açmamız gerekiyor. Yani ilk olarak klavyeden yukarı ok (↑) tuşuna basıyoruz. Böylelikle ekranın sağ alt tarafında karakterin telefonu açılmış olacak. Buradan sol taraftaki “Quick Save” kısmına giriyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi bulut simgeli bir resim var oraya tıklıyoruz.

2-) Ardından burada “Save Game” menüsü karşımıza çıkmış olacak. Buradan “Enter” tuşuna basarak bulunduğumuz noktada oyunu kaydedebiliyoruz. Eğer bir görevdeyseniz oyunu kaydedemezsiniz. Yani görev esnasında telefonu açtığınızda kaydetme kısmı açılamaz hale geliyor. Oyunu buradan kaydetmek için görevi tamamlamanız gerekmektedir. Görevde değilseniz istediğiniz zaman bu şekilde oyunu kaydedebiliyorsunuz.

3-) Oyunu kapatıp tekrar açtığınızda kayıtlı yerden tekrardan oyuna devam edebilirsiniz. Ayrıca şunu belirtelim oyunda kendi evinizde de save yani oyun kaydetme yapabilirsiniz. Kendi evinizde yataktan oyun kaydetme işlemi yapabiliyorsunuz. Kısacası GTA 5’de 2 farklı şekilde oyun kaydedilebiliyor. İlki telefon üzerinden diğeri ise karakterin evindeki yatak üzerinden kayıt işlemi yapabilirsiniz.

Bu şekilde oyun içerisinde telefona girerek bulunduğunuz yeri kaydedebilirsiniz. Daha sonradan kayıtlı oyunu açabilir ve kaldığınız yerden hikaye modunu oynamaya devam edebilirsiniz. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir