Hareketli Gif Resim Boyutlandırma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere hareketli resim yani gif boyutlandırması nasıl yapılır onu anlatacağız.

Gifler son zamanlarda hayatımıza girmeye başladı. Önceleri hareketli resim kültürü internette yaygın değildi fakat son zamanlarda artık gif resimler ön planda durmaya başlamıştır. Haliyle insanlar bilgisayardan gifleri sosyal medyaya yüklemek istiyorlar. Yükleme esnasında düzgün boyutlandırma yapıp siteye aktarmaya dikkat ediyorlar. İşte bu yüzden gif boyutlandırması nasıl yapılır en iyi şekilde size onu anlatacağız. Maddeler halinde örnek bir gif ile anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle arkadaşlar gif boyutlandırmayı bir web sitesi üzerinden ücretsiz hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Tabii ki program vs. ile de yapılır fakat bu yazıda site üzerinden yapmayı anlatacağız. Sitemizin adı “https://tr.bloggif.com/resize” ‘dır. Buraya tıklayarak siteyi açabilirsiniz.

2-) Siteye girdikten sonra hangi gifin boyutunu değiştirecekseniz “Dosya Seç” butonuna basıp bilgisayardan gif resmini seçiyorsunuz.

3-) Biz örnek olması açısından internetten örnek bir gif bulduk ve bunun boyutunu 100*100 yapacağız. Siz üstteki resimde gördüğünüz gibi boyutları vs. her şeyi kendinize göre ayarların.

4-) Sonrasında görüntüyü döndür bölümünde yine “Gif” olarak ayarlayın. Çünkü gifi yine gife çevireceğiz bu yüzden orayı gif yapmamız gerekiyor.

5-) Ardından “Resmimi yeniden boyutlandırma” butonuna basıyoruz ve gifimizi yeni boyutlarıyla ücretsiz şekilde indirmiş oluyoruz.

boruto-sasuke-naruto-gif
boruto-sasuke-naruto-gif

6-) Biz 100*100 boyuna çevirdik.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Boruto animesinden bir kesit yaptık.

Sizler de bu şekilde “tr.bloggif.com/resize” bu siteye girerek ücretsiz olarak gifleri yeniden boyutlandırabilirsiniz. Mesela çok yer kaplayan bir gifi 100*100 veya 80*80 gibi küçük boyutlara alarak mb olarak boyutunu ufaltabilirsiniz.

Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir