(Hata Kodu 232001) Bu Video Dosyası Oynatılamıyor Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “Bu video dosyası oynatılamıyor Hata Kodu: 232001” hatasının çözümü nasıl düzeltilir onu anlatacağız.

İnternette video izlediğimiz zaman aşağıdaki gibi “Bu video dosyası oynatılamıyor (Hata Kodu: 232001)” hatası alabiliyoruz.

Bu hatanın birçok sebebi olabilir. Fakat bu hata genellikle canlı yayında bir video, televizyon veya program izlerken karşımıza çıkmaktadır. Özellikle canlı TV izlerken bu hatayı sıklıkla alabiliyoruz. Şimdi sizlere bu hatanın çözümü için neler yapabiliriz kısaca onları anlatalım.

Hata Kodu 232001 (Bu Video Dosyası Oynatılamıyor) Hatası Çözümleri Nelerdir?

1-) Arkadaşlar bu hata genellikle canlı yayında TV izlerken karşımıza çıkabiliyor. Veya canlı yayın video, program, yayın vb. şeyler izlerken çıkıyor. Bu yüzden ilk olarak eğer canlı TV izlerken bu hatayı alıyorsanız bulunduğunuz ülkenin Türkiye olması gerekiyor. Yani eğer VPN ile bağlıysanız VPN’yi kapatıp öyle yayını açın. Diyelim ki TV8’i canlı olarak izleyeceksiniz. O zaman VPN’yi kapatmanız gerekiyor. Çünkü TV8 sadece Türkiye’de canlı yayına izin veriyor. Yurt dışı için TV8 Int açık oluyor ki bu da geriden geliyor. Ayrıca bu durum 232001 hata kodu da verebiliyor. Kısacası ilk olarak çözüm yöntemimiz VPN’yi kapatıp öyle video izlemektir.

2-) Hata kodu 232001’in diğer bir çözümü ise reklam engelleyici eklentiyi kapatmaktır. Yani eğer tarayıcınızda AdBlock yüklüyse bunu kapatmanız gerekiyor. Adblock’u kapatıp sayfayı yenilediğinizde videonun tekrar açıldığını göreceksiniz.

3-) Aslında bu ilk çözüm yöntemi fakat 3. sıraya yazmış olduk. Eğer bu video dosyası oynatılamıyor hatası alıyorsanız sayfayı yenileyin. Sayfayı yenilediğinizde hata çözülebilir. Bizzat bizde de olmuştu. Sayfa yenilediğimizde hata çözülmüştü ve canlı yayın açılmıştı.

4-) Tarayıcınızın cachelerini (önbellek) temizleyin. Cache temizliği yaptıktan sonra hata düzelebiliyor.

5-) Eğer bunlar çözüm olmazsa o videoyu farklı bir tarayıcıdan açmaya çalışın. Mesela Google Chrome’da açtınız diyelim hata veriyorsa o zaman Internet Explorer veya Mozilla Firefox tarayıcılarında açmaya çalışın. Bazen farklı tarayıcılarla bu hata kalkmış olabiliyor.

6-) Son olarak dilerseniz modemi resetleyin ve internete tekrar bağlanın. Hatta varsa farklı internet ona bağlanıp videoyu açmaya çalışın. İnternet kesişmesinden dolayı da hata verebiliyor. Yani modemi resetleyip aynı internete veya farklı bir internete bağlanabilirsiniz. Bu şekilde videoları açtığınızda hata ile karşılaşmayabilirsiniz.

Bu yöntemlerle 232001 hata kodunu çözebilirsiniz. Umarız faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir