Hayırlı Şekilde Uzun Ömür Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere hayırlı ve sıhhatli şekilde uzun ömür sahibi olmak için okunacak veya yazılıp üzerinde taşınacak bir duayı paylaşacağız.Şimdiden herkese iyi ilimler dileriz.

Yusuf-u Nebhani(Kuddise Sirruhu)nun nakline göre; aşağıda zikredilecek duanın okunması, yazılarak eve asılması ve üstte taşınması kişiyi hatta ailesini salgın hastalıklardan kurtararak uzun ömürlü yaşamasına vesile olur.

Duanın Arapçası;

Duanın Türkçe Meali;

“Ey Allah! -Salatlarının ve selamlarının kendisi üzerine olduğu- Sadık ve Masduk’un (doğru konuşan ve kendisine doğru bildirilen Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in) beyanına göre Sen:

‘Yapacağım hiçbir işte mümin kulumun canını alırken isteksiz olduğum kadar tereddüt etmedim. Çünkü o ölmek istemez, Ben de onu üzmek istemem.’ buyurdun.

Ey Allah! Efendimiz Muhammed’e ve Efendimiz Muhammed’in aline salat eyle.Dostlarına acilen kurtuluş ve afiyet bahşeyle. Şansım ve beni seven her hangi biri hakkında bana bir kötülük gösterme, ömrümü bereketlendir, hayatımı ziyade eyle. Sen ahiret ehline sonsuz hayat bağışlayansın, öyleyse bana da afiyetinle süslenmiş uzun bir ömür hibe eyle. Dünyada da, ahirette de bunlara gücü yeten ve kullarına sahip çıkan ancak Sensin.”

Allah-u Te’ala Efendimiz Muhammed’e ve al-i ashabına salat-u selam eylesin.Amin.

Hayırlı ve sıhhatli uzun ömürler için okunacak ve yazılıp üzerinde taşınacak duanın Arapça’sı ve Türkçe meali bu şekildedir. Dua akrabalarınızla,arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla paylaşmak istiyorsanız sosyal medyada duanın resmini paylaşabilirsiniz.Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir