Hızlı Şekilde Bilgisayarın Ekran Görüntüsünü Alma

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere hızlı bir şekilde bilgisayarın ekran görüntüsü nasıl alınır onu anlatacağız.

Bazen bilgisayarda oyun oynarken veya ödev yaparken ekran görüntüsü almamız gerekebiliyor. Özellikle hızlı bir şekilde almamız gerekiyor. Bunun için bir çok yöntem var fakat sizlere bu yazımızda önereceğimiz yöntemlerle hızlı bir şekilde çabuk olarak bilgisayarın ekran görüntüsünü kaydedebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız hemen detaylı anlatıma geçelim.

1-) Programsız olarak ekran görüntüsü almak;

Öncelikle bilgisayarın ekran görüntüsü alanın bir çok yolu var. Bunlardan birisi de programsız olarak klavyemizden “Prt Scr Sys Rq(Print Screen)” tuşuna basmak(bu tuş genelde klavyenin sağ üst tarafında bulunur.) ve ardından Paint programını açıp buraya ctrl+v demek.Ardından paintte ekran görüntüsü çıkmış olacak sonrasında onu kaydedip istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

2-) Program sayesinde hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almak;

Şimdi gelelim asıl konumuza program sayesinde ekran görüntüsü almak.Arkadaşlar size tavsiye ettiğimiz yol da bu. İnternetten ücretsiz olarak “LightShot” programını bilgisayarınıza kurun.Ardından ekran görüntüsü alacağınız zaman klavyeden “Prt Scr Sys Rq(Print Screen)” tuşuna basıyoruz.Fakat burada paint vs. ile uğraşmadan direkt olarak programın özelliğinden kaydetme butonu gelecek ona basıyoruz.Ardından ekranın ister tamamını isterseniz de seçtiğiniz yerin görüntüsünü bilgisayarınıza kaydetmiş oluyorsunuz.

Şimdi sizlere hızlı şekilde ekran görüntüsü alan en iyi programların isimlerini paylaşalım;

1-) LightShot

2-) Jing

3-) Apowersoft

Şimdilik en iyi masaüstü ekran görüntüsü kaydetme programları bu şekildedir.Dediğimiz gibi ister print screen tuşuyla paintten ekran görüntüsü alın isterseniz de program yükleyerek yapın.Fakat bizim tavsiyemiz ve en hızlı olanı program yükleyerek yapmaktır.

NOT=Ayrıca windows 10’da windowsun kendine özel ekran görüntüsü kaydetme programı var.Onu indirmenize gerek yok zaten windows kurulunca otomatik geliyor.Buna da windows 10’un başlat menüsünden ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir