Huawei Modem Wifi Şifre Değiştirme

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Huawei markalı modemlerin wifi şifresini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Huawei en çok kullanılan modem markaları arasında yer almaktadır.Bu yüzden wifi şifre değiştirme sorusu oldukça çok soruluyor.Peki huawei modemlerin wifi şifresini nasıl değiştirebiliriz şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle huawei modem arayüzümüzü açıyoruz.Bunun için tarayıcımıza “http://192.168.1.1/” adresini giriyoruz.

2-) Ardından açılan sayfada kullanıcı adı kısmına “admin” ve şifre kısmına ise “ttnet” , “superonline” veya “admin” bunlardan birini deniyoruz.Daha doğrusu hangi internet firmasını kullanıyorsanız onun ismini yazın.

3-) Sonrasında Huawei arayüzü ekranında üst menülerden “Kablosuz Ağ Ayarları” kısmı çıkacak.Oraya tıklıyoruz.

5-) Son olarak ise açılan sayfada “Kablosuz Şifre” bölümünün yanından yeni wifi şifremizi oluşturabiliyoruz.Ardından “Uygula” butonuna basıyoruz ve yeni şifremiz oluşmuş oluyor.

İşlem bu kadardır.Şifrenin zor olmasına özen gösterin.Çünkü son zamanlarda çıkan illegal programlarla wifi şifrenizi hemen kırıp internetinize bağlanabiliyorlar.Bunun önüne geçmek için zor bir şifre seçmek en iyisidir diyebiliriz.

Bu şekilde Huawei markalı modemlerin wifi şifrelerini değiştirebiliyoruz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir