IDK Ne Demek, Açılımı Nedir? “idk” Ne Anlama Geliyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere “idk” nedir, ne demektir, Türkçe anlamı nedir kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

İngilizce’de bazı kalıplaşmış kavramlar yazışmalarda kısaltma olarak kullanılabiliyor. Bu İngilizce kısaltmalardan birisi de “idk” kısaltmasıdır. “İdk” genellikle sosyal medyada, online oyunlarda vb. yerlerde yabancılar tarafından kullanılan bir kısaltmadır. Fakat bazen ülkemizde de yabancılarla konuşurken kullanıldığı oluyor. Şimdi sizlere idk İngilizce kısaltmasının Türkçe karşılığı ne demektir kısaca anlatalım.

“IDK” Kısaltmasının Açılımı Nedir? Türkçe ve İngilizce “idk” Ne Demek?

IDK İngilizce bir kısaltmadır ve açılımı “I Don’t Know” demektir. Yani Türkçe olarak karşılığı ise “Bilmiyorum” anlamına gelmektedir. Eğer yabancı bir kişiyle görüşüyorsanız ve size “idk” yazdıysa bunun anlamı “bilmiyorum” yani İngilizce olarak “i dont know” demektir. Kısacası “i don’t know” ifadesinin baş harfleri “idk” kısaltmasını oluşturmaktadır.

  • IDK ==> I don’t know ==> Bilmiyorum

Hatta direkt olarak Google Translate’ye “idk” yazdığınızda yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Türkçe karşılığı “Bilmiyorum” olarak çıkacaktır. Kısacası arkadaşlar eğer online oyunlarda yabancı insanlarla konuşurken veya sosyal medyada yabancılarla konuşurken karşı taraf size “idk” yazdıysa bunun anlamı “bilmiyorum” demektir. Aynı şekilde sizler de chate “idk” yazarsanız karşınızdaki kişi bunu “i dont know” yani “bilmiyorum” olarak algılayacaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir