IHS’de Bulunan Alan Adını Blogger’a Yönlendirme

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere ihs.com.tr’de bulunan bir alan adını blogger’a nasıl yönlendirebiliriz onu maddeler halinde anlatacağız.

Daha önceden isimtescildeki alan adını bloggera yönlendirme adlı yazımızda bu işlemi isimtescil için yapmıştık.Fakat şimdi ihs için yapacağız.Lafı uzatmadan maddeler halinde ihs deki domaini bloggera nasıl aktarabiliriz onu anlatalım.

1–) Öncelikle ihs hesabımıza giriyoruz.Ardından soldaki menüden “Alan Adlarım” kısmına giriyoruz.

2–) Sonrasında bloggera aktarmak istediğimiz domainin en sağındaki “Yönet” butonuna basıyoruz.

3–) Ardından en aşağıdaki Yönetim İşlemleri kısmından “DNS Zone Servisi” bölümüne giriyoruz.

4–) DNS Zone Servisine girdikten sonra en aşağıdan “Yeni DNS Kaydı Ekle” kısmından CNAME ekliyoruz.

5–) CNAME ekleme butonuna basınca ilk olarak aşağıdaki gibi üst tarafa “www” ve alt tarafa da “ghs.google.com” yazıyoruz ve devam butonuna basıyoruz.

6–) Şimdi bloggera geçiyoruz ve Ayarlar>Temel kısmına giriyoruz.Ardından oradan aşağıdaki gibi “Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın.” butonuna basıyoruz.

7–) Sonrasında domainimizi girdikten sonra aşağıdaki gibi bir uyarı verecek.Ardından aşağıdaki gibi www ve ghs.google.com’un altında karışık uzun ve kısa kodlar çıkacak.

8–) Sonrasında ise yine bu kodları CNAME kaydı oluştururken kısa kodu üst tarafa ve uzun kodu ise alt tarafa ekliyoruz.Ardından Devam butonuna basıyoruz.

9–) Kodu ekledikten sonra bir üstteki resimde bloggerda “Kaydet” butonuna basıyoruz ve böylelikle yönlendirmemiz tamamlanmış oluyor.

Bu şekilde ihs’deki alan adımızı blogger’a yönlendirmiş oluyoruz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir