İleri Tarihli Tweet Nasıl Atılır? Zamanlanmış (Planlanmış) Tweet Atma Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere ileriki tarihli yani belli bir zamana göre planlanmış tweet atma nasıl yapılır görseller eşliğinde onu anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi Twitter’da düşüncelerinizi anında tüm dünya ile paylaşabiliyorsunuz. Üstelik eğer bir sayfa yöneticisiyseniz veya büyük takipçili hesaplarınız varsa ileriki zamana planlı tweetler de paylaşabilirsiniz. Şöyle ki diyelim ki siz çok büyük bir sayfa yönetiyorsunuz ve her gün tweet paylaşımı yapmanız lazım, etkileşim almak için. İşte bu durumda müsait olmadığınız, yani Twitter’a giremeyeceğiniz bir gün hesabınızın etkileşimi düşmemesi için ileriki zamanlı tweet paylaşımı yapabilirsiniz. Bu durumda siz Twitter’a girmeden hesabınızda tweetler paylaşılmış olur. Bu da etkileşiminizi düşürmez. Bu yüzden planlı tweet gönderimi önem taşımaktadır diyebiliriz. Şimdi nasıl yapılacağını anlatalım.

Twitter’da İlerleyen Zamanlı Tweet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

1-) Twitter’da ileri tarihli bir tweet yayınlamak için öncelikle sol menüden “Tweetle” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından burada alt tarafta aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Planla” butonu çıkacak, oraya tıklıyoruz.

3-) Sonrasında burada hangi tarihte o tweetimizi yayınlayacaksak o tarihi ayarlıyoruz. Akabinde sağ üstteki “Onayla” tuşuna basıyoruz.

4-) Sonrasında buraya tweetimizi yazıyoruz. Alttaki resimde gördüğünüz gibi tweet tarihini ne ayarladıysanız o gözükür. Yani o tarihte bu tweet yayınlanır. Tweetinizi yazdıktan sonra sağ alttaki “Planla” butonuna basın. Böylelikle tweetinizi ilerleyen bir zamana ayarlamış oldunuz. Bu tweet hangi tarihi yazdıysanız o zaman otomatikman yayınlanacak demektir.

5-) Eğer planladığınız tweetleri silmek isterseniz yine Tweetle butonuna basın sonrasında sağ üstteki “Taslaklar” kısmına girmemiz gerekiyor.

6-) Ardından burada gördüğünüz gibi planlanmış tweetleriniz çıkacak. Sağ üstten “Düzenle” butonuna basıyoruz.

7-) Dilerseniz buradan planlamış olduğunuz zamanlanmış tweetlerinizi silebilirsiniz. Tweetin sol kutucuğuna bir tik atın. Ardından sağ alttaki “Sil” butonuna basın. Bu şekilde planlanmış tüm tweetlerinizi anında silebilirsiniz veya buradan istediğiniz şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Bu şekilde ilerleyen zamanlı tweetler atabilirsiniz. Umarız yararlı olur, iyi çalışmalar ve bol takipçiler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir