İnançlı İnsanlar Daha Çabuk İyileşiyor

Dini(İslami inanç) inancı,imanı ve itikadı olan hastaların şifa bulma oranları diğer hastalara göre daha fazla olmaktadır.

Hitchcock Sağlık merkezinde yapılan araştırmalara göre 232 kalp hastası üzerinde yapılan testler sonucunda kendilerini dine verenlerin tedaviye daha iyi cevap verdiği gözlemlenmiştir.Hastalıktan dolayı ölüm oranlarının diğerlerine göre 4 kat daha düşük olduğu belirlenmiştir.

Özellikle dini toplantılara ve sohbetlere düzenli katılanlarda çok daha az kalp ve damar hastalığı görüldüğü belirlenmiştir.Düzenli namaz kılan bir insanda ise kireçlenme ve sırt ağrısı çok az düzeydedir.Düzenli abdest alan bir insan ise hiç stres yaşamaz.

İbn-i Maseveyh der ki;

İbn-i Maseveyh bir kimse 40 gün soğan yer de, yüzünde çillik meydana gelirse kendisinden başka kimseyi suçlamasın diye buyurmuştur.

Bir kimse kan verdikten sonra arkasından tuzlu yerse yüzünde beyaz noktacıklar oluşur ya da uyuza yakalanırsa bundan dolayı kimseyi suçlamasın.

Bir kimse midesinde yumurta ve balığı yan yana getirir de(yani yumurta ve balığı aynı anda yemekten bahsediyor) kendisine felç ya da yüz felci isabet ederse kendisinden başkasına kızmasın.

Tok karnına banyoya giren kimse, eğer felç olursa kendisinden başka kimseye öfkelenmesin.

Bir kimse midesinde sütle balığı beraber bulundurur da cüzzam, alaca veya nigrise yakalanırsa kendisinden başka hiç kimseyi suçlamasın.

Haşlanmış yumurtayı tıka basa yiyen kimse nefes darlığına yakalanırsa kendisinden başkasını suçlamasın.

Derin düşünenlerden bazıları şöyle der;

Üç mecliste susturuldum.Bunun için bir neden bulamadım.Ancak bugünlerden ilkinde patlıcanı çok fazla yemiştim.Diğer bir günde de zeytini çok yemiştim.Üçüncüsünde de bakliyatı çok yemiştim.

Aşırı oranda sürekli soğan yemek, sürekli bakliyat, sürekli patlıcan yemek akla zarar verir.

Fazla cinsi münasebette bulunmak, yalnızlık, efkarlanmak, sarhoş olmak, çok gülmek ve üzülmek akla zarar verir.

Gönül rahatlığında bulunmak, az yemek yemek, bir şeyleri az içmek, tatlı ve yağlı besinleri ölçülü almak anlayışı arttırmaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir