Inca Modem İsmi ve Wifi Şifre Değiştirme

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Inca markalı modemlerin wifi ismini ve wifi şifresini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Inca modemler son zamanlarda pek satılmasa da hala daha günümüzde kullanımı devam etmektedir.Peki inca markalı modemlerin wifi ismi ve şifresi nasıl değiştirilir şimdi maddeler halinde öğrenelim.

1-) Öncelikle inca modem arayüzüne girmek için tarayıcımızdan “192.168.1.1” yazarak giriş yapıyoruz.Ardından kullanıcı adına “admin” ve şifreye de “epicrouter” yazarak giriş yapıyoruz.Eğer bu şekilde olmazsa kullanıcı adı ve şifreyi admin-admin olarak girin veya şifreyi 12345 olarak girin.Bunlardan birisi elbette olacaktır.

2-) Ardından panelimize giriş yapıyoruz ve sol taraftaki menülerden “Kablosuz” kısmına giriyoruz.

3-) Oradan da Kablosuz Ayarları bölümünden SSID’nin yanındaki kutudan modem isminizi değiştirebilirsiniz.Aşağıdaki Ağ güvenlik ayarlarından da “Parola” bölümünden kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Bu arayüz her modem modellerinde olmayabilir.Modemin modellerine göre arayüz tasarımı da farklılık gösterebilir.Fakat mantıken bu şekilde değiştirilmektedir.

Inca modemlerin ismi ve şifresi bu şekilde değiştirilmektedir.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

  1. wifi adı değişmiyor sakın almayın wifi isminde inca yazması gerkeiyor başka isimleir kabul etmez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir