İnstagram Hesabı Açtığım Tarihi Nasıl Öğrenirim?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Instagram’a üye olduğunuz tarihi yani hesap açtığınız tarihi nasıl öğrenebiliriz bunu anlatacağız.

İnstagram hesabını tam olarak saati saatine ne zaman açtığınızı merak mı ediyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise bu tarihi tamı tamına öğrenebileceğiniz bir yol var. İster mobil isterseniz de masaüstünden instagrama girin 2 farklı yöntemle ilk üye olduğunuz tarihi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere instagrama ilk üye olduğunuz zamanı nasıl öğrenebilirsiniz maddeler halinde anlatalım.

İnstagram’a Ne Zaman Üye Oldunuz Tarihini Öğrenme Yöntemi 1 (Mobil)

1-) Öncelikle mobil telefonunuzdan instagram uygulamasını açın. Ardından profil sayfanıza girin. Oradan “Ayarlar” butonuna basın. Sonrasında ise ayarlar kısmında aşağı doğru indiğinizde alttaki resimde gördüğünüz gibi “Hesap Verileri” alanı gözükecek ona tıklıyoruz.

2-) Sonrasında ise aşağıdaki gibi bir ekran açılacak. Burada instagram kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte tekrardan giriş yapın.

3-) Ardından instagrama katıldığınız tarih günü gününe ekranda gözükecektir.

İnstagram’a Ne Zaman Üye Oldunuz Tarihini Öğrenme Yöntemi 2 (Masaüstü)

1-) Dilerseniz tarih öğrenmeyi masaüstü web sitesinden de yapabilirsiniz. Yine www.instagram.com adresine giriyoruz ve profil sayfamızı açıyoruz. Oradan “Profili Düzenle” butonuna basıyoruz.

2-) Akabinde sol menülerden en alttaki “Gizlilik ve Güvenlik” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında ekranda biraz aşağı iniyoruz ve hesap verileri bölümündeki mavi renkli “Hesap Verilerini Görüntüle” linkine tıklıyoruz.

4-) Son olarak ise burada hesap bilgileri altında “Katıldığın tarih” kısmında siteye ne zaman üye olduysanız yani instagrama ne zaman katıldıysanız onun tarihi yazacaktır.

5-) Örneğin biz instagrama 15 Ocak 2016 saat 00:55 tarihinde katılmışız. Sizler de aynı şekilde instagramda hesap açtığınız tarihi buradan saati saatine öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde instagrama kayıt olduğunuz zamanın tarihine yıl-ay-gün-saat olarak ulaşabilirsiniz. Umarız faydalı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir