İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Bu yazımızda başkalarının profilinizi görüntülemesini veya aramasını, fotoğraflarınızı ve İnstagram hesabınızda bulunan diğer bilgileri silmeden engelleyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde İnstagram’daki kullanıcı adınızı başkalarına da kaptırmamış olacaksınız. İnstagram hesabınızı uygulama üzerinden geçici olarak dondurmak olanaksızdır.

İnstagram’ın web sayfasını ziyaret etmek, İnstagram hesabını dondurmak isteyen bir kişinin yapması gereken ilk şeydir. Eğer kullanıcı giriş yapmadıysanız, bu noktada İnstagram web sayfasına kullanıcı girişi de yapmalısınız.

Kullanıcı girişi yaptıktan sonra yapmanız gereken şey ise sağ üst kısımda yer alan profile simgesine tıklamaktır.

Instagram hesabınızı dondurmak için bir sonraki adım ise “edit profile” seçeneğine tıklamak olacaktır.

Edit profile” butonuna tıkladıktan sonra gelen menüde en aşağı kadar inin ve “Temporarily disable my account” seçeneğine tıklayın.” Bu seçeneği “edit profile” sayfasının sağ alt köşesinde görebilirsiniz.

Bu aşamada, İnstagram hesabınızı neden dondurmak istediğiniz sorulacaktır. Burada kafanıza göre bir cevap verebilirsiniz.

Son aşama olarak İnstagram, hesabınızı dondurmak için kullanıcı şifrenizi soracaktır. Kullanıcı şifrenizi de doğru bir şekilde girdikten sonra İnstagram hesabınız başarılı bir şekilde dondurulacaktır.

Bundan sonraki gelen ekranda “ok” seçeneğine tıklayarak İnstagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

İnstagram hesabınızı dondurduğunuz zaman, oturum açtığınız tüm cihazlardan da çıkış yapmış olacaksınız. İşte bu nedenle İnstagram hesabınızı dondurmadan önce iyice düşünmelisiniz. Çünkü geçici olarak dondurduğunuz İnstragram hesabını, tekrar aktif etmek için en az 24 saat geçmesi gereklidir. Öte yandan İnstagram hesabınızı, haftada sadece bir kere dondurabilirsiniz. Ayrıca uzun süreli İnstagram hesap dondurmalarının açılması esnasında, fotoğrafların tekrar yüklenmesi birkaç haftayı bulabilmektedir. İnstagram dondurma ve İnstagram hakkındaki diğer bilgiler için teknocard.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.teknocard.com/instagram-hesap-dondurma-kesin-cozum/

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir