İnstagram Keşfet’e Nasıl Çıkılır? Keşfet’e Çıkma Taktikleri

İnstagram’ın son gelen güncellemesiyle birlikte gönderdiğiniz iletiler keşfet‘e düşebilir.Keşfet’e düşmesi demek fotoğraflarınıza kat kat beğeni ve profilinize epey bir takipçi kasmak demektir.Bu yüzden eğer instagramda çok aktifseniz aşağıdaki maddeleri yaparak keşfete girmek mümkündür.

Öncelikle arkadaşlar fotoğrafınızı paylaştıktan sonra kendi yedek hesabınız da olsa 3-5 kişiye fotonuzu kaydettirmeye çalışın.İstek yedek hesap açıp kaydedin.İsterseniz de arkadaşlarınıza iletin 3-5 kişi olsa yeterlidir onlar sizin için fotoğrafınızı kaydetsin. Çünkü keşfete çıkmak için kaydetme çok önemlidir ve fotoğrafa bol bol yorum yapılması gerekmektedir. Şimdi size benim de kullandığım bu taktiği anlatmaya.

Sizin de bildiğiniz gibi instagram sayfasında bir sürü mizahi sayfalar vardır ve bu sayfalar için keşfete çıkmak oldukça önemlidir.Bu yüzden sayfalarınızı veya kişisel profil hesaplarınızı keşfete çıkartmak için aşağıya maddeleri sıraladım.Bu maddeleri uyguladığınızda kesin olarak keşfete çıkacak diye bir şey yok.Ama ihtimali çok arttırıyor.Bizzat yazdıklarımı yaparak 1-2 kere keşfete girdim.Şimdi lafı uzatmadan maddelere geçelim.

Keşfet’e Çıkmak İçin Yapılacak Maddeler:

  • Öncelikle paylaşılacak olan resmin kalitesi ve insanlar açısından bakış açısı çok önemlidir. Yani demek istediğim resminizin karşıdaki kişi tarafından beğenilmesi gerekmektedir.Bu yüzden kaliteye önem verin ve düzgün fotoğraflarınızı atın.Fotolarınızın canlı ve ilginç olmasına özen gösterin.
  • Daha sonra buradan keşfet sayfasına giriyoruz ve orada paylaşılan mizahi resimlerin altına bir yazı yazıyoruz.Yazı derken kısa bir iki harf yazıyoruz.Mesela  “oo” veya “o” şeklinde yazılar olabilir.Ama buradaki örneği es geçmeyin.Ben “oo” yazarak keşfete girmiştim.Siz de öyle yaparak deneyin.Veya kendiniz yeni harfler türetin.
  • Verdiğim örneği yazarsanız onlar da sizin paylaşımınıza aynısını yazar.Tabii ki bu kesin değil ama keşfette insanlar karşılıklı yorumlaşırlar çünkü herkes keşfete çıkmak istiyor bu yüzden emin olun aynı yazdıklarınızı onlar da size yazacaklar.Ardından sonra bekliyoruz ve şans da yanımızda olursa büyük ihtimalle keşfete çıkmış oluyoruz.
  • Dediğimiz gibi keşfete çıkmak için zaten en önemli olan şeyler yorum ve kaydetmektir sizin paylaşacağınız resim ne kadar hoşlarına giderse bu oran o kadar fazla olur.Şimdiden keşfete çıkmanız hayırlı olsun diyelim.

Evet arkadaşlar bu şekilde kolaylıkla keşfete çıkabilirsiniz. Kendim de bu şekilde çıkmak isteyince çıkıyorum siz de yararlanın diye paylaşayım dedim.Umarım faydalı olur.Diğer yazılarımda görüşmek üzere.Alt kısımdan yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler…

Yazar = Furkan Şirin / Buraya tıklayarak İnstagram’dan beni takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir