İnstagram Mavi Tik(Doğrulanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere İnstagram’da mavi tik nasıl alabiliriz yani hesabımızı nasıl onaylatabiliriz onu anlatacağız.

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisidir.Bu yüzden instagramda havalı olmak için mavi tik hesabımızın olmasını isteriz.Fakat mavi tik genelde ünlü ve tanınmış kişilere verilmektedir.Mesela Arda Turan,Demet Akalın,Burak Özçivit gibi ünlü isimlerin mavi tikleri vardır.Eğer ünlü biriyseniz dert etmenize gerek yok instagrama mesaj atarak direkt bir şekilde mavi tik alabiliyorsunuz.

Ama eğer ünlü biri değilseniz haliyle mavi tik almak tamamen şansa kalıyor.Fakat bunun da tabii ki yolu var.Peki mavi tik nasıl alınır şimdi maddeler halinde detaylı bir şekilde anlatalım.

İnstagram’da Adım Adım Mavi Tik Alma

1-) Öncelikle arkadaşlar mavi tik almamız için kendimizi instagrama tanınmış bir kişi olarak göstermemiz gerekiyor.Eğer böyle yaparsak mavi tik alma olasılığımız daha yüksek olur.Kendimizi tanınmış bir kişi olarak göstermemiz için okuduğumuz üniversiteyi,çalıştığımız iş yerini,kurumsal bir mail adresini vs. referans olarak göstermemiz gerekiyor.Mesela diyelim ki elektrik mühendisliği okuyorsunuz.Gidin profesör bir hocanızın yanına onunla fotoğraf çekilin yaptığınız tez çalışmasını görüntüleyin ve instagrama yollayın bu şekilde mavi tik alma olasılığınız yüksek olur.

2-) Şimdi gelelim mavi tik almayı adım adım anlatmaya.Öncelikle instagram hesabımızı bilgisayardan açıyoruz.Ardından üst taraftan profilimize giriyoruz.

3-) Ardından sayfanın en altına geliyoruz ve “Destek” kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında ise açılan sayfanın sol tarafındaki menülerden “Hesabınızı Yönetme” kısmına giriyoruz.

5-) Ardından “Doğrulanmış Simgeleri” menüsüne tıklıyoruz.

6-) Sonrasında ise açılan yeni sayfada aşağıdaki gibi 3 aynı seçenek çıkacaktır.Buradan “Profilimde doğrulanmış simgesi olmasını talep edebilir miyim?” kısmına giriyoruz.

7-) Evet arkadaşlar buradaki uyarıyı okumanızı istiyoruz.Yukarıda da bahsetmiştik instagram mavi tiki ünlü ve tanınmış kişilere veriyor.Fakat buna itiraz etme hakkımız da var.O yüzden burada o hakkımızı kullanacağız ve yazının sonundaki “Bu bilgiler yardımcı oldu mu?” sorusunun cevabını Hayır olarak işaretliyoruz.

8–) Evet arkadaşlar son olarak burada Diğer butonunu tıklıyoruz ve isteklerimizi düzgün bir dille aktarıyoruz.Eğer ingilizce biliyorum diyorsanız ingilizce olarak yazmakta fayda var daha etkili olur.Ama yok bilmiyorum derseniz Türkçe olarak mavi tik almak istediğinizi ve tanınmış bir kişi olduğunuzu beyan edin.Ardından kanıtlarını da yukarıda üniversite örneğinden verdiğimiz gibi fotoğraflar veya dosyalar şeklinde ekleyin.Mesela fotoğraflarınızı hizliresim.com’a upload edip linklerini bu kutuya ekleyin.Ardından dediğimiz gibi uzun ve güzel bir dille tanınmış olduğunuzu ispatlamaya çalışın.Sonrasında ise Gönder butonuna basın.

İşlem bu kadardır arkadaşlar.Artık yapılacak tek şey beklemek olacaktır.İnstagram duruma göre size tekrar olumlu veya olumsuz dönüş yapacaktır.Tekrardan belirtiyoruz bu yöntemle mavi tik kesin alınıyor diye bir şey yok.Fakat olasılığını arttırmanız da sizin elinizde.İnstagram’a ne kadar doğru bilgi ve tanınmış olduğunuzu ispatlayıcı evraklar paylaşırsanız o kadar mavi tik alma olasılığınız artar.

NOT=Tekrardan açıklama gereği duyduk.Bu yöntem kesin sonuç değildir.Fakat bu şekilde yaparak mavi tik alma olasılığı mevcuttur.Tamamen şans diyebiliriz.Eğer ülke genelinde veya dünya genelinde yapmış olduğunuz başarılı işler varsa(Başarılı işlerden kasıt büyük bir şey değil küçük bile olsa yeterli.Mesela üniversite okudunuz tez yazdınız sonuçta bu da bir başarıdır.Veya atıyorum liseye gidiyorsunuz ve satranç alanında kendi okulunuzda 1. oldunuz bu da bir başarıdır.Bunun gibi şeyler de olmaktadır.) kanıtlarıyla birlikte instagramla paylaşırsanız mavi tik alma ihtimaliniz çok yüksek olur.

Evet arkadaşlar instagramda mavi tik almanın en etkili yollarından biri bu şekildedir.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir