En İyi 10 Klasik Müzik

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere gelmiş geçmiş en iyi 10 klasik müzik ismini paylaşacağız.Tabii ki bu liste tamamen mmsrn.com editörlerimiz tarafından oluşturulan bir listedir.Fakat beğeneceğinizi umuyoruz.

Çoğu zaman ofiste çalışırken,ders çalışırken veya yorgun olduğumuz anlarda kafamızı dinlemek için klasik müzik dinlemeyi tercih ederiz.Peki ama dinlediğiniz klasik müziklerden daha iyileri olduğunu hiç düşündünüz mü? Evet işte bu yazımızda sizlere belki de ilk defa duyacağınız ama dünyaca klasik olan müzikleri paylaşacağız.Belki bu müzikleri bilenleriniz vardır ama bilmeyenler için güzel bir liste olacağını düşünüyoruz.Umarız faydalı olur.Şimdi lafı uzatmadan sizler için kendi derlediğimiz en iyi 10 klasik müziği paylaşalım.

10-) Bach – G Minor

Listemizin ilk sırasında Bach var.G Minor eseri gerçekten dinledikçe kulağa hoş geliyor.Kesinlikle dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

9-) Beethoven – Historia de Amor

Bu eseri dinleyince bir yerlerden hatırlayacaksınız.Genelde yabancı filmlerde veya dizilerde evlilik törenlerinde bu parçanın benzeri çalar.İşte bu parçanın en temel halini zamanında Beethoven abimiz yapmıştı.Dinleyin ve ne kadar kusursuz bir parça olduğunu görün.

😎 Evgeny Grinko – Valse

Bu parçanın sizi ayrı bir yerlere götüreceğine eminiz.Bu yüzden dinlemenizi tavsiye ediyoruz.Youtube’dan dinlerseniz yorumların çoğunluklu Türk olduğunu göreceksiniz.

7-) Schubert – Ave Maria

Listemizin 7. sırasında Schubert’in Ave Maria isimli parçası bulunmaktadır.Bu parça daha çok opera tarzı olsa da yine de konuya eklemek istedik.Çünkü ilk dinlediğimizde tüylerimiz diken diken olmuştu.

6-) Ludovico Einaudi – Divenire

Bu parçayı da dinlemenizi tavsiye ediyoruz.2011 yılında çıkan Can Dostum filminin müziklerini yapan Ludovico Einaudi’nin Divenire parçası da bir başka diyebilirim.Fakat zamanınız varsa Una Mattina ve Fly parçalarını da dinleyin onlar da güzel.

5-) Mozart – Requiem

Listemize Mozart’ı eklemeden olmazdı.Listemizin 5. sırasında Requiem adlı parça var.Eğer youtube üzerinden izleyecekseniz parça 01:00 da başlamaktadır.Yani 1. dakikadan itibaren dinlemenizi tavsiye ediyoruz.Biraz hareketli parçadır da diyebiliriz.

4-) Vivaldi – Four Seasons

Türkçe’si 4 mevsim olan Four Seasons parçasının tamamı tüm mevsimleri anlatmaktadır.Yani ilkbahar,yaz,sonbahar ve kış olmak üzere 4 farklı müziği vardır.Belki bazılarınız bu parçayı ilk sıraya bile koyabilir ama biz o sırayı başka abimize verdik.

3-) Chopin – Nocturne Op:9 No:2

Geldik listemizin 3. sırasına.Belki de biraz daha yaşasaydı Beethoven ve Mozart’tan daha iyi tanınırdı ve daha iyi besteler çıkartırdı.Hali hazırda yine de ilk 3 sıraya koyabileceğim bir insandır kendisi.O kadar muazzam eserleri var ki dinledikçe insan ayrı bir huzurlu oluyor.Kesinlikle tüm parçalarını dinlemenizi tavsiye ediyorum.Bu arada Nocturne eserini de dinlemeyi unutmayın.

2-) Chopin – Spring Waltz

Listemizin ikinci sırasında da Chopin var.Bu parçayı da kesinlikle dinlemenizi tavsiye ediyorum.Tamamen duygusal bir parça diyebilirim.Günümüzdeki bir çok pop,rock vb. şarkılarına bin basar.

1-) Beethoven – Moonlight Sonata(Ayışığı Sonatı)

Geldik listemizin ilk sırasına.Buraya Moonlight Sonata’yı koymazsak olmazdı.Bir Beethoven klasiği diyebiliriz.Bu parça da zaten ona yakışırdı ne Mozart’a ne Chopin’e.Bu parçanın 3 adet dalı var.Daha doğrusu 3 farklı besteyi birleştirdiğimizde tek bir ayışığı sonatı oluyor.Bizim en beğendiğimiz parçası 3. parçasıdır.Hızlı bir şekilde çalınan eserdir.Dinlediğinizde de anlayacaksınız zaten.

Şimdilik en iyi 10 klasik müzik listemiz bu şekildedir.Belki ilerleyen zamanlarda değişiklik olursa konumuzu da güncelleriz.Sizin de önerebileceğiniz klasik müzikler varsa yorumda belirtebilirsiniz.Herkese keyifli dinlemeler ve hayatınızda huzur dolu gelecekler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir