İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? {Resimli Anlatım}

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere İnstagram’daki son görülmeyi nasıl kapatabiliriz resimli şekilde onu anlatacağız.

İnstagram git gide whatsapp’a benzemeye başlıyor diyebiliriz.Son gelen güncellemeyle birlikte artık instagramda en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu diğer insanlar görebilecekler.Bu durum da bazı kullanıcıları tabii ki kötü etkiledi.Sonuçta whatsapp’ta olan bu özellik yüzünden belki de instagrama sürekli giriş yapan kişiler “bi gizli saklımız yok mu arkadaş” diyerek isyanlar içerisinde olabiliyor.Ama merak etmeyin çok kolay bir yol ile son görülmemizi kapatabiliyoruz.Lafı uzatmadan hemen maddeler halinde instagram son görülme nasıl kapatılır anlatalım.

1-) Öncelikle son görülmeyi sadece mobilden kapatabiliyoruz.Bu yüzden mobilden instagram uygulamasını açıyoruz.Ardından sağ aşağıdaki butondan profil kısmına giriyoruz.Sonrasında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sağ üstteki 3 nokta işaretine basıyoruz.

2-) Ardından açılan sayfada “Ayarlar” kısmına geliyoruz ve oradan da aşağıya indiğimizde karşımıza “Hareket Durumunu Göster” kısmı çıkacak.İşte oradaki tiki kaldırıyoruz.

3-) Tik işaretini kaldırdıktan sonra aşağıdaki gibi görünmesi gerekiyor.Böyle olunca artık kimse sizin son görülme zamanınızı görememiş oluyor.

4-) Son olarak şunu bilmekte fayda var bu işlemi yaptığınızda nasıl diğer insanlar sizin son görülmenizi görmezse siz de diğer insanların son görülmesini göremezsiniz.

İnstagramda son görülme bu şekilde pasif duruma getiriliyor yani kapatılıyor.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir