İnstagram’da Fake(Sahte) Takipçi Sayısını Öğrenmek

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar bu yazımızda sizlere İnstagram’da fake yani sahte takipçi sayısını nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

İnstagram’da bir çok kişi popüler olmak için fake yani sahte takipçi satın alıyor.Peki hesapların sahte takipçileri olduğunu nasıl öğrenebiliriz bu yazımızda ondan bahsedeceğiz.Daha önceden twitter fake takipçi sayısını öğrenme adlı yazımızda twitter için bunu paylaşmıştık.Bu yazımızda da instagram için paylaşacağız.

Uygulama ile instagram fake takipçi sayısını nasıl buluruz?

1-) İnstagram’daki hesapların sahte takipçi sayısını öğrenmek için önceden açılmış olan bir web sitesi var.O site “www.fakescore.com” ‘dur.Eksiden buradan instagram hesaplarının ne kadar fake yani sahte takipçi sayısına sahip olduğunu öğrenebiliyorduk.Fakat şuanda bu sistem kapalı gibi gözüküyor.Ama ilerde açılır mı bilemeyiz tabii ki.

2-) Bunun yanında ek olarak Apple Store’da bir uygulama var diyebiliriz.Bu uygulama sayesinde instagram hesaplarının aynı şekilde fake takipçi sayılarını rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz.Uygulamanın adı “ProfileReport” ‘dur.Buradaki linkten apple.com sitesi üzerinden uygulamanın sayfasını açabilirsiniz.Uygulamayı biz kullanmadık.Fakat yorumlara baktığımız kadarıyla olumsuz yorum sayısı bir hayli fazla diyebiliriz.Yine de siz denemek isterseniz ücretsiz şekilde indirip bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl noktamıza arkadaşlar.Eğer programsız bir şekilde hesapların sahte takipçi sayılarını bilmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıya ekliyoruz.

Programsız şekilde instagram sahte takipçi sayılarını nasıl öğreniriz?

Arkadaşlar instagramda bir profilin kaç tane sahte takipçi sayısını olduğunu kesin bir sayıyla bulamasak da bu takipçilerin yüzde kaçının fake olduğunu ufak bir araştırmayla tahmin edebiliriz.Nasıl mı? Hemen anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle profilin takipçi ve paylaşım sayısına bakın. Eğer takipçi sayısı aşırı yüksek ve paylaştığı fotoğraflar 2-3 tane veya daha az ise bu hesaptakilerin çoğu sahte yani fake takipçi diyebiliriz.Tabii ki kesin diyemeyiz fakat şöyle bir düşünün organik takipçi sayısı yüksek olan bir kişi neden sürekli fotoğraf paylaşımı yapmasın ki? Yani yapmış da silmiş midir sizce? Bizce tabii ki hayır.

Mesela yukarıdaki profili ele alalım.Bu adamın 2 gönderisi var ve 1500 takipçisi var sizce bunlar tamamen organik takipçiler mi?Bizce hayır.İllaki içlerinde gerçek takipçiler vardır fakat ortalama tahminimize göre takipçilerin %50 si fakedir diyebiliriz.

2-) İkinci olarak ise bakmamız gereken şey gönderilerin beğeni sayısı. Evet burası da çok önemli.Organik takipçisi olanların daha fazla beğenisi olur.Mesela diyelim ki 10 bin takipçili bir profil var.Bu adam diyelim bir tane resim paylaştı ve resme sadece 20 beğeni geldi.Sizce bu 10 bin takipçi organik mi yoksa çoğunlukla sahte takipçiler midir?Haliyle sahte takipçi çok olur.Buradan da hesabın ne kadar fake takipçiye sahip olduğunu tahmin edebilirsiniz.

3-) Son olarak ise profilin takipçilerine göz gezdirebilirsiniz. Yani elbette teker teker takipçilerine bakın demiyoruz.Fakat göz kararı yukarıdan aşağıya bir bakın.Eğer çoğunlukla yabancı takipçiler varsa ve bunların da genellikle 0 gönderisi ve 1000-2000 kişi takip ettiği varsa bu yabancılar büyük ihtimalle bottur.

Evet arkadaşlar bu şekilde instagramda kişinin kaç fake takipçisi var öğrenebiliriz veya tahmin edebiliriz.Umarız faydalı olur.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir