İnstagram’da Kişiyi Engelleme ve Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Instagram’da kişiyi engelleme ve engel kaldırma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi İnstagram’da da herhangi bir kişiyi engelleyebilir veya engelini kaldırabilirsiniz. Sizi DM’den rahatsız eden kişiler varsa ve onlarla konuşmak istemiyorsanız onları engelleyebilir ve sizi rahatsız etmesinden kurtulabilirsiniz. Üstelik hem mobilde hem de masaüstünde kişileri engelleyebilirsiniz. Şimdi resimler eşliğinde kişi engelleme ve engeli kaldırma nasıl yapılır onu anlatalım.

Instagram Kişiyi Engelleme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle İnstagram’da mobilden kişiyi engellemek için DM’yi yani mesajlaşma ekranını açıyoruz. İnstagram’a girdikten sonra en sağ üstteki butona basarak DM’yi açabilirsiniz. Ardından buradan hangi kişiyi engelleyecekseniz onun üzerine yani onun konuşmasına giriyorsunuz.

2-) Kişinin konuşma sayfasına girdikten sonra en sağ üst köşedeki çember içindeki küçük i harfine basıyoruz.

3-) Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kişiyi engellemek için “Kullanıcıyı Engelle” butonuna basmanız gerekmektedir.

4-) Eğer masaüstünden instagrama girip engelleme yapacaksanız bu sefer de engellemek istediğiniz kişinin profilini açın. Ardından sağ taraftaki 3 nokta işaretine basın. Sonrasında ise “Bu kullanıcıyı engelle” butonu çıkacak, ona bastığınızda kişiyi engellemiş olursunuz.

5-) Böylelikle ister mobilden isterseniz de masaüstünden kişileri engelleme yapabilirsiniz.

Instagram Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

1-) Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak için mobilden sağ alt taraftaki profil işaretine basıyoruz. Ardından sağ üstteki 3 çizgi işaretine basıyoruz.

2-) Sonrasında alttaki “Ayarlar” butonuna basıyoruz. Ardından aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Buradan da “Engellenen Hesaplar” butonuna bastığımızda burada engellediğimiz kişilerin listesi çıkacaktır.

3-) Ardından o listeden kimin engelini kaldıracaksanız onun üstüne tıklayın ve engelini kaldırın. Ayrıca masaüstünden de engel kaldırma yapılabilmektedir.

Onun için de yine engellediğiniz kişinin sayfasını açıyorsunuz. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi 3 nokta işaretine basıp oradan açılan “Bu kullanıcının engellemesini kaldır” butonuna basıyoruz. Böylelikle masaüstü versiyondan da engelini kaldırmış oluyoruz.

4-) Dediğimiz gibi ister cep telefonundan engel kaldırma yapın isterseniz de bilgisayardan masaüstü versiyondan engelini kaldırın her iki türlü de çalışmaktadır.

NOT = Kişiyi engelledikten sonra kişi size DM yoluyla veya başka türlü mesaj atamıyor. Ayrıca sizin profilinize, resimlerinize vs. de bakamamaktadır. Fakat engeli kaldırdığınız zaman hem mesaj atabilir hem de profilinize bakabilir.

Bu şekilde instagram üzerinden kişileri engelleyebilir ve istediğiniz zaman engelini kaldırabilirsiniz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir