İnstagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere İnstagram’da otomatik video oynatma özelliğini nasıl kapatabiliriz onu anlatacağız.

Facebook ve instagram gibi büyük sosyal medya sitelerinde aşağıya doğru inerken videolar otomatik açılıyor.Böyle olması bazı kişiler için güzel bir özellik fakat bazı kesimler bunu beğenmiyor.Çünkü böyle olunca internet paketimizden çok yiyor.Sonuçta ilgimizi çeken videoyu izlemek isteriz.Önümüze gelen her videoyu izlersek internet paketimiz biter.İşte bu yüzden otomatik video oynatma özelliğini kapatmamız gerekmektedir.

Daha önceden facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatma adlı yazımızda facebook için bunu anlatmıştık.Şimdi ise maddeler halinde instagram için bu kapatmayı anlatalım.

İlk Yöntem

1-) Öncelikle telefonumuzdan instagrama giriyoruz.Ardından sağ aşağıdan profil kısmımıza giriyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfadan sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine basıyoruz ve ayarlar kısmını açıyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan sayfadan “Hücresel Veri Kullanımı” seçeneğini buluyoruz ve giriyoruz.

4-) Son olarak ise buradan varsayılan kısmı “Daha Az Veri Kullan” ayarı ile değiştiriyoruz.Yani daha az veri kullan kısmına tıklıyoruz.

Böylelikle telefonumuz daha az veri kullanacak ve her önüne gelen videoyu otomatik olarak çalıştırmayacaktır.Fakat bu yöntem bazı telefonlarda işe yaramıyor bunun için sizlere 2. bir yöntem paylaşacağız.

İkinci Yöntem

Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa diğer yöntem de aşağıdaki gibidir.

==> Yine telefonumuzdan instagrama giriyoruz ve sağ aşağıdaki profil simgesine tıklıyoruz.
==> Ardından sağ üstteki 3 nokta işaretine tıklıyoruz.
==> Buradaki ayarlar bölümünden de “Video” kısmına giriyoruz.
==> Son olarak buradaki seçeneklerden “Sadece Wifi” seçeneğini seçiyoruz.

Sadece wifi seçmemizin amacı eğer mobil veri kullanıyorsak burada videolar otomatik oynatılmıyor.Fakat bu sadece mobil veriler için geçerli.Eğer wifiye bağlanıyorsak bu işlem de kesin çözüm olmayabilir.

Bu şekilde de instagramda otomatik video oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir