İnstagram’da Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere İnstagram’da silinen hesap nasıl geri alınır onu anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olan İnstagram’da silmiş olduğunuz hesabı açmak mümkündür. Biraz uğraş gerektirse de silinen hesabı açmanın bir yolu vardır. Şimdi maddeler halinde sırasıyla İnstagram’da silinmiş olunan hesapları nasıl açabiliriz onu anlatalım.

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Öncelikle arkadaşlar instagram silinen hesabı geri açmak için hesabınızın tamamen silinmiş olması gerekmektedir. Yani kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınızda hata vermesi gerekiyor. Eğer gerçekten hesabınız tamamen silindiyse bu işlemleri yapabilirsiniz. Eğer hesabı dondurduysanız bu şekilde yaparak hesabı geri açmak zor olabilir. Dediğimiz gibi bu adımları uygulamak için instagram hesabınızın tamamen silinmiş olması gerekiyor. Şimdi anlatıma geçelim.

1-) İnstagram’da silinen hesabı geri açmak için öncelikle “help.instagram.com/contact/1652567838289083” adresine giriş yapıyoruz. Ardından açılan sayfada evet ve hayır butonlarından “Hayır” butonunu tıklıyoruz.

2-) Sonrasında form açılacaktır. Bu formda boş kutuları doğru bilgilerle dolduruyoruz. Hesabın geri açılması için bilgilerin doğru olması gerekmektedir.

  • Yani ilk kutuya “isim-soyisminizi” yazın.
  • İkinci kutuya “instagram gerçek kullanıcı adınızı” yazın.
  • Üçüncü kutuya ise instagram hesabınızın “kayıtlı olduğu e-posta adresini” yazın.
  • Ardından “hangi ülkede iseniz” onun adını yazın.

3-) Formu doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basıyoruz.

4-) Formu doğru şekilde gönderdikten sonra bir süre beklememiz gerekmektedir. İnstagram bilgileri kontrol edecek ve e-mail adresinize bir kod gönderecektir. Ardından yapmanız gereken şey bu kodu boş bir A4 kağıdına yazıp yüzünüz gözükecek şekilde bir fotoğraf çekmektir. Yani bunu instagram güvenlik açısından istemektedir. Zaten gelen mailden instagramın orijinal maili olduğunu göreceksiniz. Ardından size gelen maili çektiğiniz fotoğraf ile geri cevaplayın.

5-) Yani formu doldurduktan sonra size “The Instagram Team” isminde bir mail gelecektir. Bu maile cevap olarak maildeki kodu a4 kağıdına yazıp kendinizi çekip fotonuzu yollamanız gerekmektedir.

6-) Ardından yine bir süre bekliyoruz. Eğer yolladığınız bilgiler, fotoğraf vs. hepsi doğru ise bir süre sonra İnstagram ekibi sizin silinen hesabınızı geri açmış olacaktır. Böylelikle hesabınız uzun bir uğraşın sonunda geri açılmış olur. Maalesef daha kısa bir yöntemi henüz yoktur. Şimdilik silinen hesaplar bu şekilde açılmaktadır.

Bu şekilde Instagram’da silinen hesap geri açılabilir. Tabii ki dediğimiz gibi bu işlemi yaptıktan sonra bir süre beklemeniz gerekmektedir. İnstagram ekibi yoğun olduğu için hemen cevap atmayabilir. Umarız yararlı olur. Eğer hesabı açamazsanız yorum kısmından yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince destek oluruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir