Instagram’da Toplu Mesaj (DM) Silme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Instagram’da toplu mesaj kutusu yani dm nasıl silinir onu anlatacağız.

İnstagram’da bildiğiniz gibi kişilerle mesajlaşabiliyorsunuz. Sadece mobil telefonlarda instagram mesajlaşması bulunmaktadır. Mesaj sayısı arttıkça mesaj kutusu çok kalabalık gözükebilir. Bu yüzden de toplu şekilde silmek isteriz. Normalde mesaj silmek için mobilden Instagram uygulamasını açarız ardından DM kutusuna gireriz ve silmek istediğimiz mesaj için üzerine basılı tutarız ve Sil butonuna bastığımızda o kişiyle görüşmüş olduğunuz tüm konuşmalar direkt silinmiş olur. Peki teker teker değil de instagramda toplu dm silme mevcut mu şimdi onu anlatalım.

Instagram Toplu DM Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da ücretsiz olarak toplu DM (yani mesaj kutusu) silme şimdilik maalesef yapılamıyor. Daha doğrusu Instagram’ın kendi özelliğinde böyle bir sistem mevcut değil. Fakat toplu dm silmek için bazı uygulamalar ve eklentiler vardır. Bunları kullandığınız taktirde mesaj kutunuzu tek tuşla komple silebilirsiniz.

Örneğin Instafly bu programlardan birisidir. Ücretli olan instafly programını kullanarak intagram mesaj kutunuzu yani dm’yi tek tuşla silebilirsiniz. Aynı şekilde buna benzer programlarla da komple dm silme yapabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi maalesef bu tarz programlar ücretli olmaktadır. Ücretsizi varmı henüz bilmiyoruz.

Bunun dışında ücretsiz olarak yapabileceğiniz en iyi yöntem teker teker hızlı şekilde silme işlemi yapmaktır. Veya tanıdığınıza, arkadaşınıza rica ederek yaptırabilirsiniz. Veya düşük bir ücret karşılığında forum sitelerinde bu tarz hizmeti yapanlar mevcut. Onlara da silme işlemi yaptırabilirsiniz.

Ama en iyi güvenlik bakımından kendinizin teker teker silmesidir. Belki ilerde instagram DM kutusunu full silme butonu çıkartır. Fakat şimdilik maalesef dediğimiz gibi ücretsiz olarak bu işlem mümkün değildir.

NOT = Kısaca tekrardan belirtelim. Eğer dm kutunuzu toplu şekilde silmek isterseniz 2 yöntemi var. Birisi ücretli olan İnstafly uygulamasını kullanarak silmek, diğeri de ücretsiz yöntem olan kendi başınıza teker teker hızlı şekilde silme işlemi yapmak. Bunun dışında şimdilik bir yöntem bulunmamaktadır.

Ek olarak bazı eklenti ve script dosyaları da bulunuyor. Ama bunlar ne denli güvenilir olur bilemeyiz. Bu bakımdan bilmediğiniz ve şüpheli gördüğünüz programlara instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girmeyiniz. Bu yüzden güvenli ve popüler programları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir