Instagram’dan Programsız Fotoğraf (Resim) İndirme Nasıl Yapılır?

Selamlar değerli arkadaşlar bu yazımızda sizlere İnstagramdan program kullanmadan resim nasıl indirilir onu anlatacağız.

Instagram’da gezinirken bazı beğendiğimiz fotoğrafları veya resimleri bilgisayarımıza indirmek isteyebiliriz. Normalde internette bir resim indireceğimiz zaman sağ tık yapıp “Resmi farklı kaydet” butonuna tıklayarak o resmi bilgisayara indirebiliyoruz. Fakat İnstagram’da maalesef böyle bir durum yok. Yani İnstagramda herhangi bir resmin üzerine sağ tık yaptığımızda resmi farklı kaydet butonu gözükmez. Haliyle Instagram’dan doğrudan görsel indirmek zor olabiliyor. Bu yüzden farklı yöntemlere başvurulmaktadır. En hızlı ve kolay yöntemlerden birisi de aracı site kullanmaktır. Yani bir web sitesi aracılığıyla İnstagram’da istediğimiz görseli, resmi veya profil fotosunu doğrudan bilgisayarımıza .png veya .jpg formatında indirebiliyoruz. Şimdi sizlere bu site nedir ve İnstagram’daki görseller PC’ye nasıl yüklenir maddeler halinde anlatalım.

Instagram’daki Görseller PC’ye Nasıl İndirilir?

  • İnstagram’dan resim indireceğimiz site adresi ==> https://www.save-insta.com/tr/photo-downloader/

1-) Öncelikle arkadaşlar İnstagram’dan görsel indirmek için “www.save-insta.com/tr/photo-downloader/” sitesine giriş yapıyoruz. Ardından instagramda hangi görseli veya fotoğrafı indireceksek onun linkini buradaki boş alana yapıştırıyoruz. (Eğer video indirecekseniz yukarıdan Video alanına girin. Profil fotosu indirecekseniz o zaman Profil bölümüne giriniz.)

2-) Aşağıda gördüğünüz gibi instagram resmin linkini buraya yapıştırdık. Sonrasında sağdaki “Görünüm” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından birkaç saniye bekledikten sonra aşağıdaki gibi 3 farklı görsel versiyonu açılacak. Buradan hangisini beğendiysek onu indirebiliyoruz. İndirmek istediğiniz resmin altındaki “Resmi İndir” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında o resim .jpg versiyonunda bilgisayarımıza inmiş olacaktır. Böylelikle bir web sitesi aracılığıyla hızlı, kolay ve ücretsiz şekilde İnstagram’daki resimleri PC’ye yükleyebiliyoruz. Bu arada aynı site üzerinden dilerseniz Reels, Video, Hikaye ve profil fotosu da indirebiliyorsunuz. Yani İnstagram’daki herhangi bir gönderinin URL linkini bu boş kutucuğa yapıştırarak indirme sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde İnsta’daki resimleri bilgisayara indirebilirsiniz. Üstelik bu site tamamen ücretsiz ve güvenilirdir. Fakat sürekli art arda indirme yaptığınızda site bunu spam algılayabilir ve 1 dakika bekleme kotası koyabilir. 1 dakika süre bittiğinde tekrar resim indirme aktif olur.

Alternatif Yöntem:

Eğer bu site üzerinden indirmek istemiyorsanız alternatif bir yöntem daha var. O da sağ tık yapıp “İncele” butonuna basarak görsele ulaşmaktır. İlk olarak İnstagram’daki indirmek istediğiniz resme sağ tık yapın. Ardından “İncele” butonuna tıklayın.

Sonrasında ekranın sağ tarafında kodlar gözükecek. (Bu arada Chrome ile bu işlem daha iyi oluyor.) Buradan aşağıda gördüğünüz gibi en sol üst köşedeki seçme işaretine basın. Sonrasında görselin üzerine 1 kere tıklayın.

Bu işarete tıkladıktan sonra ve görsele 1 kere bastıktan sonra aşağıdaki gibi kod kısmı otomatikman açılacaktır. İşte burada ilk açılan “div class” kodunun hemen bir üstündeki div class’a geliyoruz. Bir üstteki div kodunun solunda yer alan ok işaretine basıyoruz. Böylece aşağıya doğru yeni kodlar açılacaktır.

İşte bu açılan yerde uzun bir görsel URL’si yer alacak. Yani aslında o İnstagram’daki görselin bulunduğu upload kısmı (resmin kaynak kodu) burada yer alıyor. İşte bu linke sağ tık yapıp “Open in new tab” diyoruz.

Ardından İnstagram fotoğrafımız yeni sayfada açılmış olacaktır. Sonrasında açılan sayfada sağ tık yapıp resmi farklı kaydet diyoruz. Böylelikle bu yöntemle de İnstagram görselini bilgisayarımıza indirmiş oluruz.

Bu yöntemlerle programa gerek kalmadan İnstagram’da istediğiniz görselleri PC’ye indirebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir