İnstagram’ın Günlük ve Aylık Hit Sayısı Kaçtır? IG Ziyaretçi Sayısı Kaç?

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere İnstagram’ın aylık, günlük ve yıllık ziyaretçi sayısı kaçtır onu paylaşacağız.

En popüler sosyal medya sitelerinin başında İnstagram gelmektedir. İnstagram’ın günlük, aylık ve yıllık hit sayısı yani ziyaretçi sayısı kaçtır merak edilebiliyor. Sizler için en doğru hit bilgilerini paylaşan Similar Web eklentisi sayesinde İnstagram’ın hit bilgilerini paylaşacağız. Buradaki veriler tamamen tahmini ve ortalama değerlerdir. Yoksa elbette %100 doğru bir sayı değildir. Şimdi İnstagram’ın günlük, aylık, yıllık ziyaretçi sayıları kaçtır ona bakalım.

İnstagram Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Ziyaretçi Sayısı Kaçtır?

  • İnstagram günlük ziyaretçi sayısı ==> 212 milyon
  • İnstagram haftalık ziyaretçi sayısı ==> 1484 milyon (1,48 milyar kişi)
  • İnstagram aylık ziyaretçi sayısı ==> 6,38 milyar
  • İnstagram yıllık ziyaretçi sayısı ==> 76,46 milyar

Similar Web verilerine göre İnstagram’ın 2022 yılı içerisinde son 6 aylık ortalama aylık ziyaretçi sayısı 6,38 milyar kişidir. Yani son 6 aylık ortalama verilere göre aylık ziyaretçi sayısı 6 milyar 380 milyondur. Bunu da günlük olarak hesaplarsak İnstagram’ın günlük hit sayısı 6,38 milyar / 30 = 212 milyon etmektedir. Yani İnstagram’ın günlük ortalama 212 milyon hiti vardır. Gerçekten çok büyük bir rakamdır diyebiliriz. İnstagram’a günlük ortalama 212 milyon kişi girmektedir. Haftalık 1484 milyon kişi girerken aylık ise 6,38 milyar kişi giriyor. İnstagram’ın yıllık ortalama hiti ise 76,46 milyardır. Bu hitler tamamen ortalamadır yani SimilarWeb değerlerine göre ortalama ziyaretçi sayıları bu şekildedir.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi İnstagram’ın 2022 Nisan ayı hiti 6,26 milyardır. Yani geçtiğimiz Nisan ayında İnstagram’a ortalama toplamda 6 milyar 260 milyon kişi girmiştir. Buna ek olarak diğer verileri incelediğimizde İnstagram dünyadaki en büyük 4. web sitedir. Amerika’daki 7. büyük site ve kendi alanındaki 2. büyük sitedir. Yani SimilarWeb verilerine göre İnstagram en iyi 2. sosyal medya sitesi olarak geçiyor. Sosyal medya sitesi alanında en iyi site ise Facebook olarak geçiyor. İnstagram ve Twitter’ı kıyaslarsak ikisinin de hitleri hemen hemen aynıdır. Fakat Twitter bir tık daha önde diyebiliriz. Facebook’un ise aylık ortalama 20 milyar üzeri ziyaretçisi vardır.

YORUMLAR

  1. çok faydalı bir makale teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir