Samsung Power Tuşu Bozuldu Telefon Açma ve Ekran Kapama Nasıl Yapılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere power tuşu çalışmayan Samsung telefonlarda açma ve kapama nasıl yaparız onu anlatacağız.

Arkadaşlar geçen gün telefonumun power tuşu bozuldu ve telefonun ekranını bir türlü kapatamadım. Yani daha doğrusu ekranı kilitleyemedim. Bunun için kısa bir araştırma yaptım ve Android telefonlarda (Samsung vb. tüm android) bir uygulama sayesinde power tuşuna basmadan ekranı kilitleyebiliyoruz. Ayrıca yaptığım diğer bir araştırmada ise telefonu power tuşu kullanmadan da açabiliyoruz. Şimdi kısaca sizlere anlatayım.

Power Tuşu Bozulan Telefon Nasıl Açılır veya Kapanır?

Eğer Ekran Kilitlemek İstiyorsanız:

Eğer telefonunuzun power tuşu bozulduysa ve ekran kilitleme yapmak istiyorsanız bunu bir uygulama sayesinde yapabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzdan Play Store’a giriş yapın. Ardından “Assistive Touch” uygulamasını aratın ve Android için uygun olanı telefonunuza yükleyin. Boyutu oldukça düşük fazla yer kaplamaz. Uygulamayı kurduktan sonra ana ekrana geldiğinizde sağ tarafta bir işaret çıkacak. İşte buna tıklayınca ekran kapatma, ekran karartma, ekran kilitleme seçeneği karşımıza çıkacak. Buna tıklayınca ekran otomatikman kilitlenmiş olacak. Zaten kilitli ekranı geri açmak için Samsung telefonlarından ortadaki tuşa basmanız yeterli oluyor. Önemli olan ekranı kilitlemek. O sadece power tuşuyla yapılabiliyor fakat bu uygulama sayesinde de alternatif olarak ekranı kilitleyebiliyoruz.

Eğer Telefonu Açmak İstiyorsanız:

Eğer power tuşu bozuk ve kapalı bir telefonunuz varsa ve bu telefonu açmak istiyorsanız ilk öncelikle telefonun bataryasını çıkartıyoruz. Ardından bataryayı geri takıp telefonu şarja takıyoruz. Şarj ekranı gelince yani şarjın (yüzde olarak) dolma ekranı telefon ekranında gözükünce anında hızlı bir şekilde telefonu şarjdan çıkarıyoruz ve hemen hızlı bir şekilde telefonun bataryasını da çıkartıp anında geri takıyoruz. Yalnız bu işlemleri çok hızlı 1-2 saniyede yapmamız gerekiyor yoksa telefon açılmaz. Bu şekilde hiç power tuşunu kullanmadan Samsung Android telefonları açabilirsiniz.

Kısaca tekrardan anlatalım. Öncelikle telefonun bataryasını çıkartıp geri takıyoruz. Ardından telefonu şarja takıyoruz. Sonrasında şarj yükleme ekranı gelince anında telefonu şarjdan çıkarıp bataryasını çıkar tak yapıyoruz. Böylelikle telefon powersız şekilde açılmış olacaktır. Youtube üzerinde videolu anlatımı da var. Oradan da izleyerek daha detaylı öğrenebilirsiniz. (Youtube video linki için tıklayınız) Bu şekilde power bozuk olan telefonu açabilirsiniz. Zaten telefonu kapatmak isterseniz de powersız bataryayı çıkarttığınızda tel kapanmış olacaktır.

Umarız yararlı olur. Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir