İnternetten Para Kazanma 3. Ders : Makale Yazarak

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere internetten para kazanma konusunda 3. dersimizi anlatacağım.3. dersimiz makale yazarak para kazanmaktır.Makale nasıl yazmalıyız,ücretlendirmesini nasıl yapmalıyız vs. tüm konuları ele almaya çalışacağım.İyi okumalar dilerim.

Öncelikle makale nasıl yazılmalıdır onu anlatayım.Makale yazma işi sabır ister.Bir hevesle yazmaya başlarsınız 1-2 hafta devam edersiniz ama sonrasında sıkılırsınız ve bırakırsınız.Genelde böyle oluyor.Bunun önlemini almak da sizlerin elindedir.Makale yazmayı para kazanmak için yapacağım diye düşünmeyin.Evet sonunda epey paralar kazanacaksınız ama ilk başta zevk,hobi olarak yazın.Kendinize hedef koyun ilk başlarda günde 100 er kelimelik 1-2 makale ile başlayın.İçten ve samimi olarak yazın sonuçta makaleyi normal insanlar okuyacak.Sanki başbakana bir makale yazıyorsunuz dediğim gibi resmiyete gerek yok.

Yazacağınız makale de muhakkak en az 2 resim bulundurmalısınız.Daha ilgi çekici oluyor.Evet bu makalemde resim bulunduramıyorum orası ayrı 🙂 . Yazacağınız makalede,yazıda muhakkak esprili anlatıma yer verin.Örneğin 200-300 kelimelik bir makale yazıyorsunuz burada 1 cümle en az esprili olsun.İllaki faydasını göreceksiniz.Yazılarınız takip edilmeye başlayacaktır.

Şimdi gelelim “Peki biz bu makaleyi yazdık bundan nasıl para kazanacağız?” sorusunun cevabına.Öncelikle bir sürü webmaster forum siteleri var.Bunlara üye olabilirsiniz ve oradan makalelerinizi satışa çıkartabilirsiniz.Veyahut derseniz ben bu makaleleri kendim yazdım madem emek verdim kendim bir site oluşturup orada yayınlarım reklamlardan da para kazanırım böyle de yapabilirsiniz.

Ama bence ilk dediğimi yapmanız makale yazarları için daha iyi olacaktır.Çünkü diğer türlü site ayarları vs. uzun işlemler var.Hepten sıkılırsınız bu işleri bırakırsınız.

O yüzden makalelerinizi yazdıktan sonra webmaster forum sitelerine(wmaraci,r10,webmastersitesi vs.) girip satış konusu açıp makalelerinizi satabilirsiniz.Zaten çok aranan bir dal olduğu için makaleler elinizde kalmaz merak etmeyin.Herkesin özgün makalelere ihtiyacı var çünkü sitelerine ekliyorlar içerik bulamıyorlar haliyle siz yazıp satabilirsiniz.

Fiyatlandırma konusuna gelince genelde ölçek şu şekildedir;

100 kelime makale ==> 1 tl

200 kelime makale ==> 2 tl

300 kelime makale ==> 3 tl

şeklinde katlanarak fiyatlandırma yapılabilir.Eğer bu işi hevesle zevkle yaparsanız sıkılmadan günde 5-10 makaleyi 3 saatte yazabilirsiniz.Tabii ki bunları yazmak için o konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.Mesela arabalar hakkında bir bilginiz yok ama siz araba hakkında makale yazıyorsunuz böyle şey olmaz.O yüzden bol bol haberleri takip etmeniz gerekiyor,kitap okumanız gerekiyor,gazete okumanız gerekiyor.Kısacası epey bir güncel ve genel bilgiler öğrenmeniz gerekiyor.

Yeterli bilgiye ulaştığınızda rahatlıkla günde 100 kelimeden 5-10 makaleyi 3 saatte yazabilirsiniz.Bu şekilde yazarak da forum sitelerinde vs. satışa çıkartıp para kazanabilirsiniz.

100 kelimeden günde 5-10 makale yazsanız günde 5-10 tl ayda 150-300 tl eder.Günlük 3 saatinizi ayırarak ayda 150-300 tl kazanmak hiç de kötü bir miktar değil.Tabii ki bu ortalama miktar bu fiyatı siz epey ilgi ve çalışmayla kendiniz rahatlıkla arttırabilirsiniz.Allah çalışana verir boş durana vermez.Yazımı okuduğunuz için teşekkürler umarım faydası olur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir