iPhone 8,8 Plus ve iPhone X’in Fiyatları ve Özellikleri Nelerdir?

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte artık neredeyse 6 ayda bir yeni telefon modelleri çıkmaktadır.Bu telefonlar eskilerine göre fazla bir özellikle fark etmese de tasarım değişikliği olarak müşterilerin özelliklerini çekmektedir.

Geçtiğimiz günlerde bir etkinlikte iphone 8,8 plus ve X tanıtıldı.Bunların fiyatları ve özellikleri de aynı şekilde katılımcılarla paylaşıldı.Şimdi lafı uzatmadan iphone 8,8 plus ve X’in Türkiye ve Amerika fiyatlarına ek olarak bu telefonların özelliklerine göz atalım.

iphone 8-8-plus-ve-x-fiyatlari

iPhone 8 Fiyatı ve Özellikleri

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi iPhone 8 Amerika’da 699 dolar fiyatındadır.Bu da yaklaşık 2400 türk lirası etmektedir.Tabii ki bu Amerika’daki fiyatıdır.Türkiye’deki fiyatı ise yani ülkemize geliş fiyatı yaklaşık olarak 3500-4500 tl arasında olacağı bekleniyor.Henüz netleşen bir fiyat yok.Lakin beklenen fiyat bu şekildedir.

iPhone 8 telefonunun özelliklerine gelirsek buradaki linkten detaylı bir şekilde yeni çıkacak olan iphone 8 telefonların özelliklerine ulaşabilirsiniz.

iPhone 8+ Plus Fiyatı ve Özellikleri

Şimdi gelelim iPhone 8+ telefonlarının fiyatlarına ve özelliklerine.Bu telefon ise Amerika’da 799 dolardan satışa sunulacaktır.Bu da yaklaşık olarak 2750 tl ye denk geliyor.iPhone 8 plus’un Türkiye’deki fiyatı ise yaklaşık olarak 4000-5000 tl arasında olacağı bekleniyor.Yine de bekleyip göreceğiz.

iPhone 8+ telefonlar iPhone 8’e göre biraz daha büyüktür.Fakat yazılımsal olarak özellikleri hemen hemen aynıdır diyebiliriz.iPhone 8+’ın özellikle de aynı şekilde buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

iPhone X Fiyatı ve Özellikleri

Son olarak yeni çıkacak ve en iyi özelliklere sahip olacak iphone telefonu ise iPhone X’dir.iPhone X’in amerikadaki fiyatı 999 dolar olacaktır.Bu da yaklaşık 3400 tl‘ye denk gelmektedir.Türkiye’deki fiyatı ise yaklaşık olarak 5000-6000 tl arasında olacağı bekleniyor.

iPhone X telefonlarının özelliklerine ise buradaki linkten ulaşabilirsiniz.Bu telefonların özellikleri gelmiş geçmiş en iyi telefon olma özelliği taşıyabilir.Bazı özelliklerden bahsedelim.Bu telefonda yüz tanıma özelliği var.En önemli özelliği de bu olsa gerek.Gerçekten artık şifreyle falan uğraşmaya gerek kalmayacak yüzünüzü telefona okutarak telefonunuzun kilidini açabileceksiniz.12 mp çift kamera,3 gb ram,4 yüksek verimli çekirdek vb. gibi bir çok süper özellik de iphone X telefonlarda mevcut olacak.

NOT=Dediğimiz gibi bu telefonlar henüz ülkemize gelmedi.Ama yaklaşık geliş fiyatları bu şekilde olacaktır.Bize sorarsanız bu fiyatlara alınır mı? Bizce aceleye gerek yok.İllaki zamanla bunların da fiyatı düşecek.İlk çıktığında almak biraz uçuk kaçabilir.Yine de tercih sizin tabii ki.

Yazımızın sonuna geldik.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir