Steins Gate Anime İncelemesi

Herkese merhabalar anime severler.Bu yazımda sizlere Steins Gate animesinin incelemesini yapacağım ve anime hakkında detaylı bilgiler vereceğim.Baştan söyleyeyim bu yazı spoiler içermektedir ona göre okuyun :).İyi okumalar dilerim.

Yeni keşfettiğim “myanimelist.net” sitesindeki en iyi anime sıralamalarına bakarken(“myanimelist.net/topanime.php” buradan en iyi animeler listesine bakabilirsiniz.) 4. sırada gördüğüm Steins Gate animesini izlemeye karar verdim.Sanırım şuan 5. sıraya gerilemiş ama olsun.Dedim madem bu kadar sıralaması iyi izleyelim.

İyi ki de izlemişim diyorum.Anime gerçekten 10 numara diyebilirim.Anime 2011 yapımıdır ve toplamda 24 bölümden oluşmaktadır.Bu yüzden en iyi kısa animeler listesine bu animeyi de eklemiştim.Şimdi başlıklar halinde anime hakkında bilgiler verelim.

Steins Gate Konusu Nedir?

Steins Gate, zamanda yolculuk yapan bir gencin ve grup arkadaşlarının başından geçen olayları ele almaktadır.Bilim kurgu sevenler için on numara bir anime diyebilirim.

Animenin ilk bölümleri son bölümler kadar iyi olmasa da 10. bölümden sonra asıl heyecan başlıyor ve son bölümüne kadar harika bir ivme ile anime güzelleşiyor.İlk bölümler biraz komedi gelebilir.Keza başrol karakterin arkadaşı (biraz kilolu olan arkadaşımız) epey komiktir.Çok ince esprileri mevcut izleyince anlayacaksınız zaten.

Kısacası dediğim gibi animenin konusu zamanda yolculuktur.Animenin ilk başlarında birden fazla zamanda yolculuk yapılıyor.Daha doğrusu geçmişe bir d-mail yollanıyor.Bu da geleceği değiştiriyor.Hal böyle olunca baş karakterimiz Okabe Rintarou‘nun çoğu arkadaşı ölüyor veya başlarına kötü bir şey geliyor.Bunu zamanla anlayan Okabe zamanı en başından değiştirmek için sürekli geri gidiyor ve herkesin hayatını düzeltiyor.Yani izleyip pişman olmayacağınız bir animedir.

Steins Gate Karakterleri

Steins Gate’de 4 tane ana karakter bulunmaktadır.Bunlar Okabe Rintarou, Makise Kurisu, Shiina Mayuri ve Hashida Itaru‘dur.Şimdi bu ve diğer karakterlerin isimlerini ve hakkında kısa açıklamalarını yazalım.

Okabe Rintarou ==> Baş karakterimizdir.Kendisini “Hououin Kyouma” diye tanıtmaktadır.Lab’ın kurucusudur.
Makise Kurisu ==> Okabe ile sürekli kavga eden 4. lab üyesidir.Zaman makinesi konusunda Okabe’ye en çok yardımı kendisi yapmıştır.
Shiina Mayuri ==> 2. lab üyesidir.Okabe’nin yanında durduğu en çok kişidir.Okabe’lerden yaş olarak küçüktür.
Hashida Itaru ==> Yazılımcı ve hacker’dır.Animede IBM makinesinin kurulumunu yapan kişidir.3. lab üyesidir.Kilolu ve gözlüklü arkadaşımızdır.
Amane Suzuha ==> Animenin ilerleyen bölümlerinde Itaru’nun kızı olarak ortaya çıkacaktır.Gelecekten gelmiştir ve takma adı “John Titor” ‘dır.
Urushibara Ruka ==> Mayuri’nin sınıf arkadaşıdır.Animenin bir bölümünde Okabe ile çıkmıştır.
Akiha Rumiho ==> Mayuri’nin kafede çalıştığı arkadaşıdır.
Kiryuu Moeka ==> Sessiz sakin duran karakterimizdir.Lakin sonradan SERN’e çalıştığı ortaya çıkacaktır ve lab üyelerine hainlik yapacaktır.
Tennouji Yuugo ==> Okabe’lerin altında bulunan televizyon dükkanının sahibidir ve Okabe’lerin oturduğu evin sahibidir.Okabe yaramazlık yaptığında senin evin kirasını arttıracağım diye tehdit eden karakterdir.
Tennouji Nae ==> Mayuri’yi seven bir küçük kızdır.

Şimdilik bu kadar.Steins Gate animesi hakkında bazı bilgiler verdim.Animeyi izledim ve animeye vereceğim puan ise 10 üzerinden 10‘dur.Özellikle animenin orta ve son bölümleri harika diyebilirim.

Sizler de bu animeyi izlediyseniz görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.Herkese iyi seyirler dilerim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir