iPhone Şifresini Unuttum Nasıl Sıfırlanır?

iPhone telefonların şifresini unutmuş olabiliriz. Yazımda anlatacağım yöntemleri kullanarak telefonunuzun şifresini hiçbir bilginiz silinmeden ve verilerinizi kaybetmeden sıfırlamış olacaksınız. Anlatacağım yöntemler ile bütün model iPhone telefonların şifresini sıfırlayabilirsiniz.

İphone Telefon Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Bilgisayar aracılığıyla telefonun yedeğini alarak 0 hale getireceğiz ve şifremizi de yeniden oluşturabileceğiz. İlk olarak bir bilgisayara ihtiyacımız vardır.İphone kullanan kişilerin genelde bilgisayarlarında itunes yüklüdür. Fakat nadir görülse de yüklü olmayan kişiler buradan itunes’ı indirebilir. Itunes yazılımını bilgisayarımıza indirelim ve gerekli adımları uygulayarak kuralım.

Telefonumuzu Usb kablo ile bilgisayarımıza takıyoruz. Bilgisayarımız telefonumuzu okuduktan sonra Itunes programı vasıtasıyla tüm medya, kişi listesi ve verilerimizin yedeğini alıyoruz. Yedek alma işlemi bittikten sonra Power (Telefonu açma – kapatma tuşu) ve Home(ortadaki yuvarlak tuş) tuşuna aynı anda basıyoruz. Bu işlemi uygularken telefonumuz bilgisayarımıza bağlı olması gerekmektedir. Itunes programında Connect to iTunes yazısını görene kadar tuşlara basılı tutuyoruz. Bilgisayar da Connect to iTunes yazısını görünce program telefonunuzu fabrika ayarlarına dönmesi gerekmektedir uyarısı verecektir ve altta Restore butonu karşımıza çıkacaktır. Restore butonuna bir kere basarak telefonumuzu fabrika ayarlarına döndürüyoruz.

Fabrika ayarlarına döndüğü zaman telefon kendini açıp kapatacaktır ve ayarlarınız sıfırlanmış olacaktır ve telefonunuz ayarları yükleme ekranına geçecektir. Yükleme işlemi bittiği zaman telefonunuz İtunes programı ile yedeğini aldığınız tüm verileri tekrar telefonunuza yükleyecektir.

Bu şekilde telefonunuz şifreden kurtulmuş olur.Artık siz istediğiniz şifreyi yeni oluşturabilirsiniz.

İCloud İle Telefon Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

iCloud yardımı ile de telefonumuzun unuttuğumuz şifresini sıfırlayabiliriz. Hatta İCloud ile telefonumuza şifre koyabiliriz. İCloud ile şifremizi sıfırlayabilmemiz için şifremizi unutmadan önce telefonumuz İCloud hesabına giriş yapmış  ve eşleşmiş olması gerekmektedir. Aksi halde bu anlatacağım yöntem size uygun olmayacaktır.

Telefonunuzun eşleştiğini varsayarak bilgisayarımızdan İCloud web adresine girerek sitede bulunan hesabımıza giriş yapıyoruz. Açılan profil sayfamızda bulunan parola sıfırlama yazısına tıklayarak tüm karşımıza çıkan yönergeleri takip ederek şifremizi sıfırlamış oluyoruz. Bu yöntem ile tüm Apple telefonların şifrelerini uzaktan sıfırlayabiliriz. İCloud şifrenizi bilmiyorsanız Apple ile iletişime geçerek iCloud şifresini açmak için talebinizi iletebilirsiniz.

iCloud destek iletişim numarası: 00800 448 829 878 0 veya 0216 282 15 11 numaralı telefonu arayarak Apple müşteri hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz.Takıldığınız yerleri aşağıdaki yorum kısmından ve soru cevap sitemizden sorabilirsiniz.Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir