Sneak Peek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere sneak peek’in ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Özellikle son zamanlarda yerli dizilerimizin yeni bölümlerinin hemen ardından televizyonda veya youtube gibi video sitelerinde bir sonraki yeni bölümün “sneak peek” ‘ini yayınlarlar.Yani bu “sneak peek” bir nevi yeni bölümün fragmanı gibi duruyor.Fakat öyle değil.

Sneak peek” bir sonraki yeni bölümden orijinal bir kesittir.Yani şöyle anlatalım.Mesela “Söz” dizisini ele alalım.Bu dizinin atıyorum 20. bölümü bitti.Hemen ardından 21. bölümden bir sahne kesiti vermeleri demek sneak peek’i demektir.

Fragmanla sneak peek farklı şeylerdir.Fragmanda bir sonraki bölümün belli başlı yerlerini kesitli olarak paylaşır.Fakat sneak peek yayınlanırken yukarıda da dediğimiz gibi bir sonraki bölümünden 1 sahne orijinal olarak kesinti olmadan sansürsüz bir şekilde yani aynı o gelecek bölümdeki sahne gibi yayınlanır.

Sneak Peek’in Türkçe karşılığı ise “Gizlice Gözetlemek” anlamına geliyor.Yani dediğimiz gibi orijinal bölümünden 1 sahne gözetlemek gibi düşünebiliriz.

Şimdilik bu kadar.Bu yazımızda sizlere sneak peek’in ne olduğunu açıkladık.Umarız faydası olur.Herkese teşekkürler yorumlarınızı bekliyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir