İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) İnternetten Randevu Saat Kaçta Yenileniyor?

Herkese iyi günler dileriz değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Hastanesi’nde randevular saat kaçta güncelleniyor ve yenileniyor onu anlatacağız. Daha doğrusu Çapa Hastanesinde internet üzerinden hızlı bir şekilde randevu nasıl alınır onun taktiğini öğreteceğiz.

Bildiğiniz gibi arkadaşlar internetten hastane randevusu almak gerçekten zor olabiliyor. Özellikle bazı bölümlerden randevu almak çok zor. Mesela Göğüs hastalıkları, Dermatoloji vb. gibi bölümler genelde hep dolu oluyor. Bu yüzden hastanelerin online randevu sistemini sürekli takip etmek gerekiyor. Çoğu hastanenin online randevu sistemi her gün otomatik yenileniyor ve belli bir saatten sonra bir sonraki gün için randevular açılıyor. Yani o saati takip ederseniz hızlı bir şekilde randevular dolmadan ilgili bölümden internet üzerinden online randevu alabilirsiniz. Örneğin, bazı hastanelerde gece saat 12’de sistem yenileniyor. Bazılarında ise farklı. Peki, Çapa hastanesinde yani İTF (İstanbul Tıp Fakültesi) hastanesinde randevular saat kaçta yenileniyor, kaçta güncelleniyor şimdi kısaca onu anlatalım.

İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Hastanesinde Online Randevu Saat Kaçta Güncelleniyor?

1-) Öncelikle İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Hastanesi’nden randevu almak için “http://itfrandevu.istanbul.edu.tr/” adresine girmemiz gerekiyor. Ardından bilgileri doldurarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş için T.C. kimlik numaranızı, telefon numaranızı, baba adınızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Ardından “Giriş yap” butonuna tıklayarak online randevu ekranını açabilirsiniz.

2-) Evet şimdi Çapa hastanesinden nasıl randevu alırız onu gösterdik fakat önemli olan randevu saatlerinin güncelleneceği saattir. Arkadaşlar İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Hastanesi’nde randevular her gün akşam saat 20:00 ‘da güncellenmektedir yani yenilenmektedir.

3-) Sitenin resmi duyurusunda “Randevu sisteminden saat 20.00’den sonra yeni bir güne (4. güne) randevu alınabilmektedir.” yazmaktadır. Yani buna göre sistem her gün akşam saat 8’de yani 20:00 ‘da yenileniyor. Siz hangi bölümden randevu alacaksanız saat akşam 20:00 ‘da girip randevu almanızı tavsiye ederiz. Çünkü genelde diğer saatlerde randevular full dolu oluyor. Bu yüzden akşam saat 8’e alarm kurun veya hatırlatıcı kurun. Ardından saat 20:00 olduğunda siteye giriş yapın. Saat 20:00’da hızlı bir şekilde hiç beklemeden randevu alabilirsiniz.

4-) Kısacası İTF Çapa randevu yenilenme saati 20:00’dır. Akşam saat 8 olduğunda online randevu alma sitesini açın. Ardından hızlı şekilde randevu alabilirsiniz. Ama hızlı olmakta fayda var çünkü saat 9’a kadar tüm randevular dolabilir.

  • Çapa randevu yenilenme saat ==> 20:00

Bu şekilde saat 20:00 ‘da sisteme giriş yaparak hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz. Dediğimiz gibi Çapa hastanesinde her akşam saat 20:00 ‘da yani saat 8’de sistem yenileniyor. Saat 8’i 1 geçe 8’i 2 geçe sisteme girerek hızlı şekilde randevu alabilirsiniz. Teşekkürler dualarınızda bizi unutmayın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir