Kablosuz(WiFi) İnternetinize Kimler Bağlı Nasıl Öğreniriz?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere kablosuz(wifi) modemli internetinize kimler bağlı nasıl ve nereden öğrenebilirsiniz onu anlatacağız.

Eskilerden kablosuz bağlantı yoktu herkes kablo ile modemlerinden bağlantı kurardı.Fakat teknoloji gelişince kablosuz internet de yaygın kullanılmaya başlandı.Bu durum da kaçak yollardan modemizizn wifi’sine bağlantının yolunu açtı.İnternette modem wifi şifre kırıcı programlar geziyor.İnsanlar bunları kullanarak modemizine gizliden bağlanabiliyorlar.İşte bunun önüne geçmek için de sık sık modemimize kimler bağlanıyor onları kontrol etmemiz gerekiyor.Eğer yabancı bir kişi bağlanıyorsa onu derhal engellememiz gerekiyor.Peki wifi internetinize kimler bağlanıyor onları nereden görürüz resimler eşliğinde ve maddeler halinde anlatalım.

NOT = Biz ZyXEL modemler için internete kimler bağlı onları göstermeyi anlatacağız.Fakat diğer modem markalarında da hemen hemen aşağıda anlattığımız yerlere girerek modeminize kimler bağlı onu öğrenebilirsiniz.

1-) Öncelikle arkadaşlar internetimize kimler bağlı onu öğrenmek için modem arayüzüne girmemiz gerekiyor.Modem arayüzüne tarayıcıdan “192.168.1.1” veya “192.168.2.1” yazarak giriş yapabilirsiniz.Ardından kullanıcı adı ve şifrenizi girerek modem arayüzünüze girin.Genelde kullanıcı adı “admin” ve şifre ise eğer ttnet kullanıyorsanız “ttnet” oluyor veya “12345” tarzında şifreler oluyor.

2-) Modem arayüzünü açtıktan sonra aşağıdan “Bağlantı Durumu” kısmını tıklıyorsunuz.

3-) Son olarak ise işte karşımızda modemimize bağlı olan tüm cihazlar çıkmış oluyor.Buradan modeminize kimler bağlanmış hepsini görebilirsiniz.Ayrıca üstlerine tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

4-) Dediğimiz gibi biz ZyXEL modemler için internete kimler bağlıdır onu gösterdik.Diğer modem markaları için de yine modem arayüzüne girip oradan bakabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir