Kamer Suresi 45. Ayet Okunuşu ve Yazılışı Nedir? (Seyuhzemulcemu Ayeti)

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Kamer Suresi’nin 45. ayetinin okunuşunu ve yazılışını paylaşacağız. Ayet “seyuhzemulcemu…” ile başlamaktadır ve kısa bir ayettir. 1001 kere okunması oldukça sevaptır ve alimler tarafından özellikle zor anlarda okunulması tavsiye edilmiştir.

Cübbeli Ahmet Hocamız yaptığı sohbetinde Filistin’in kurtuluşu, İsrail-PKK-PYD’nin kahrolması, terörün bitmesi ve müslümanların kurtuluşu için günlük 1001 tane Kamer Suresi’nin 45. ayetini okumasını tavsiye etmiştir. Bu bağlamda müsait olan müslümanların günde 1001 kere “Seyuhzemulcemu veyuvelluneddubur” ayetini okunması tavsiye edilmektedir. Cübbeli Ahmet Hoca’nın açıklamalarına göre Kamer Suresi’nin 45. ayetini Mahmud Efendi Hazretleri ve Ali Haydar Efendi Hazretleri çok okurlardı. İnşallah bizler de bu zor günlerde okumaya çalışalım. Bu ayetin günde 1001 kere okunmasının oldukça etkili olduğu ve etkisinin dünyada görüldüğü söylenmiştir. Şimdi sizlere Kamer 45’in yazılışını ve okunuşunu paylaşalım.

Kamer Suresi 45. Ayet’in Okunuşu, Yazılışı ve Meali

Kamer 45
Kamer 45

Kamer Suresi 45. ayetinin okunuşu ==> Seyuhzemul cem’u ve yuvelluned dubur

Kamer Suresi 45. ayetinin Türkçe meali ==> “Yakında o topluluk da yenilecek ve arkalarını dönüp kaçacaklar.”

Kamer Suresi’nin 45. ayeti Kur’an-ı Kerim’in 529. sayfasında bulunmaktadır. Dilerseniz Kur’an-ı Kerim üzerinden açıp da bu ayeti okuyabilirsiniz.

Kamer Suresi 45. ayeti günde 1001 defa okumak çok faziletlidir. Bu ayeti kerimeyi sadece zor zamanlarda değil dilerseniz her gün 1001 kere okuyabilirsiniz. Fakat zor zamanlarda 1001 kere okunması alimler tarafından tavsiye edilmiştir ve Allah’ın izniyle etkisi görüldüğü söylenmiştir. Bundan dolayı özellikle Filistinli ehli sünnet müslüman kardeşlerimiz için elimizden geldiğinde dua etmeliyiz. Ayrıca dünyadaki tüm ehli sünnet müslümanlar için, Filistin ve Doğu Türkistan’daki müslümanların kurtuluşu için Kamer Suresi’nin 45. ayetini günde 1001 kere okuyabiliriz. Allah c.c. şimdiden kabul eylesin. Amin…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir