Kanada’da Lise Eğitimi ICES ile Hayal Değil

Pek çok gencin hayali olan Kanada’da lise eğitimi, ICES Turkiye ile gerçeğe dönüşüyor. Kanada’nın farklı bölgelerinde; Alberta, British Columbia Manitoba, Newfoundland, Nova Scotia, Ontario, Quebec ve Saskatchewan’da hem özel hem de devlet okullarında lise eğitimi için bağlantıları bulunan ICES, öğrencilerin en iyi yurt dışı eğitimini ve yaşam deneyimini edinebilmesi için çalışıyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan Kanada’da lise eğitimi, öğrencilerin dönem kaybetmeden yurt dışında eğitimlerine devam etmelerine imkan tanıyor. Öğrenciler ülkelerindeki okullarına döndüklerinde de yıl kaybetmeden eğitimlerine kaldıkları yerden devam ediyor. Öğrenim ve kişisel gelişim açısından öğrencilere benzersiz bir deneyim vadeden yurt dışı eğitim programları, gençlerin kayıp yaşanmadan tecrübe edinmesine imkan veriyor.

Kanada’da Lise Eğitimi İçin Seçim Sizin

15 ile 18 yaş aralığındaki gençlerin başvurabileceği eğitime tüm 9, 10, 11, ve 12. sınıf öğrencileri başvuruda bulunabiliyor. Çeşitli okul opsiyonları arasından öğrencilerin ve velilerin seçim yapabileceği sistem; aile yanı konaklamalı devlet, aile yanı konaklamalı özel veya yatılı okulları kapsıyor. Uluslararası öğrenci olabilmek için yapılacak İngilizce sınavında başarıl olmak şart koşuluyor. Sınav yazılı ve sözlü aşamalardan oluşuyor. Sınav sonrası mülakat yapılacağı not düşülüyor. Katılımcı öğrencilerin not ortalamalarının 100 üzerinden 70 ve üzeri olması gerekiyor. Başvuru koşullarında minimum 210 ELTİS puanı alınması gerektiği belirtilirken, yapılacak kişilik envanteri çalışmasında başarı göstermek de gereklilikleri oluşturuyor.

Kanada’da Lise Eğitiminin Öğrencilere Kazancı Çok

Kanada’da lise eğitimi öğrencilere yalnızca iyi bir eğitim vadetmiyor, aynı zamanda öğrencilerin dil pratiğini artırmayı misyon ediniyor. Kanadalı ailelerin yanında kalan öğrenciler süre zarfında hem İngilizcelerini geliştiriyor hem de yabancı kültürlere aşina olarak kişisel gelişimine katkı sağlıyor. Kendi başına uzun bir yolculuğa çıkan ve uzun bir süre başka bir ülkede yaşayan öğrencinin sorumluluk bilincini artırıyor, olgunlaşarak hayata daha çabuk hazırlanıyor. Yabancı arkadaşlar edinen öğrenciler, uzun yıllar kopmayacak bağlar oluşturuyor, başka kültürlere uyum göstermeyi öğrenerek vizyon kazanıyor. Kendi kültürlerini başka kültürlerle kıyaslama şansına sahip olan öğrenciler erken yaşta entelektüel bakış açısına sahip oluyor.

Siz de çocuğunuzu Kanada’da lise eğitimi için hazırlayarak ona yeni bir dünya armağan edebilirsiniz. Dil bilgisinin, vizyon ve yaratıcılığın tüm kapıları açtığı günümüzde erken yaşta bu bilgilere erişecek öğrencilerden biri de sizin çocuğunuz olabilir. Siz de vakit kaybetmeden çocuğunuzun geleceğe yatırımı için ICES danışmanlığını tercih edin, Kanada’da en iyi okullar için sizi yönlendirecek uzman kadro ile aileniz ve çocuğunuz için opsiyonlar arasından en iyi seçimi yapın. Çocuğunuzun kariyerini bugünden şekillendirmeye başlayın.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir