Klavyeden 3 Nokta İşareti (…) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden 3 nokta işareti hızlı bir şekilde nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyeden normalde 3 nokta işaretini 3 tane . bu şekilde nokta işaretini yan yana yazarak yapabiliyoruz. Yani “…” bu şekilde. Fakat buna ek olarak “…” bu şekilde de tek bir sembolmüş gibi de yapabiliyoruz. Yani ayrı ayrı 3 kere nokta işaretine basmadan tek bir kombinasyonla 3 nokta işareti yapmak mümkün. 3 farklı yöntemle bu sembolü yapabiliyoruz. Şimdi bu yöntemleri anlatalım.

1-) Öncelikle klavyeden 3 nokta işareti yapmak için Alt+0133 kombinasyonunu kullanabiliyoruz. Yani öncelikle klavyemizden space tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından numpad bölümündeki sayılardan sırasıyla 0, 1, 3 ve 3 tuşlarına bastığımızda “” buradaki gibi 3 nokta işareti yapmış oluruz.

Yukarıdaki resimde de yapılışını anlattık. Dediğimiz gibi bu yapımla 3 nokta işaretini tek bir sembol olarak yapabiliyorsunuz. Yani … bu şekilde yapılınca silerseniz toplu 3 noktayı silmiş olursunuz.

2-) İkinci yöntem ise yukarıda bahsettiğimiz 3 tane yan yana nokta işareti yöntemidir. Yani klavyeden Shift tuşunun solunda bulunan nokta işaretine art arda 3 kere bastığınızda “…” buradaki gibi 3 nokta işareti yapmış olursunuz. Bu yöntem en kolay yöntemdir diyebiliriz. Sonuçta 1. maddedeki gibi tuşlarla uğraşmadan sadece nokta işaretine peş peşe 3 kere bastığınızda “” buradaki gibi 3 nokta yapmış olursunuz.

3-) Son olarak kopyala yapıştır yöntemiyle de bu işareti yapmak mümkündür. Yani “…” buradaki 3 nokta sembolünü ctrl+c yaptıktan sonra ctrl+v yapıp istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Daha rahat kopyalama yapmanız için aşağıya da ekleme yapalım.

Üç nokta işareti ==> …

Bu şekilde klavyeden 3 nokta işareti yapabiliriz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir