Klavyeden Arapça Allah(ﷲ) Yazısı Nasıl Yazılır?

Herkese hayırlı cumalar dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden Arapça Allah (ﷲ) yazısı nasıl yazılır onu anlatacağız.

Türkçe’sinden ziyade çoğu yerde Arapça Allah yazısı yazmamız gerekebiliyor.Mesela din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde sunum hazırlarken word veya powerpointe bu şekilde (ﷲ) yazısı yazmamız gerekebiliyor.Veya sosyal medyada karşımızdakilerle konuşurken, özlü sözler yazarken Allah (c.c.) yazısına ihtiyacımız olabiliyor.

Peki Allah (ﷲ) yazısını Arapça olarak klavyeden nasıl yapabiliriz onu anlatalım.İki yöntem var maddeler halinde aktaralım.

1-) Arkadaşlar Allah (ﷲ) yazılışını klavyeden yapmamız için bir kısayol bulunmuyor.Fakat bunu yapmanın başka yolları da var.Öncelikle bilgisayarımızın başlat menüsüne girip çalıştır kısmını açıyoruz.Çalıştır kısmına “charmap” yazıyoruz ve Tamam’a basıyoruz.

Ardından aşağıdaki gibi Karakter Eşlem bölümü çıkacak.Buradan da “Unicode’a git” bölümünden unicodumuzu “FDF2” olarak yazıyoruz ve otomatikman karşımıza Arapça Allah (ﷲ) yazımız çıkmış oluyor.

Ardından bu yazıyı da kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırıp kullanabiliyorsunuz.

2-) İkinci bir yöntem olarak da (ﷲ) yazısını yapmak için direkt olarak “” buradan ctrl+c yapıp kopyalayıp istediğiniz yere ctrl+v yaparak yapıştırabilirsiniz.Arapça Allah yazısını büyük şekilde aşağıya da ekleyelim.Dediğimiz gibi direkt olarak kopyala yapıştır yapıp istediğiniz belgeye ekleyebilirsiniz.

Arapça Allah yazısının png şeklinde fotoğrafını da aşağıya yükleyelim.

Arapça Allah yazısı
Arapça Allah yazısı

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz.Sağlıcakla kalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir