Klavyeden Bilgisayarın Ekranını Döndürme ve Düzeltme

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyemizden bilgisayarın ekranını nasıl döndürürüz ve eski haline nasıl çeviririz onu anlatacağız.

İllaki sizin başınıza da gelmiştir bazı zamanlar bilgisayarımızda misafir çocuklar veya akraba çocuklar oynarken bir bakarsınız ekran ters dönmüş veya yanlamasına dönmüş.Benim başıma geldi illaki size de olmuştur 🙂

Bu durumda sakın panik yaşamayın arkadaşlar çünkü çok kolay bir şekilde eski haline çevirebiliyorsunuz.Ya da düzgün bir ekranı aynı şekilde aşağıda göstereceğimiz tuşlara basarak ters çevirebilirsiniz.Şimdi lafı uzatmadan ekranımızı nasıl döndürebiliriz veya eski haline düzeltebiliriz onu anlatalım.

Bilgisayarın Ekranını Nasıl Döndürebiliriz?

Arkadaşlar ekranı döndürmek için klavyeden Alt+Ctrl+Yön tuşlarına basmanız gerekiyor.Daha doğrusu ilk başta AltGr(veya alt tuşu ikisi de çalışır)+Ctrl tuşuna basılı tutuyoruz.Ardından yön tuşlarından herhangi birine basıyoruz.Eğer sol yön tuşuna basarsanız ekran sola çevrilmiş olur.Aşağı yön tuşuna basarsanız da ekran tam tersi 180 derece dönmüş olur.Eğer alt+ctrl+üst yön tuşuna basarsanız ekranınız eski haline yani düzgün bir şekilde görünür olur.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar alt+ctrl+yön tuşlarına basarsanız ekranınızı döndürebilirsiniz.

Bilgisayarın Ekranını Nasıl Düzeltebiliriz?

Üstte de yazdığımız gibi eğer alt+ctrl+üst yön tuşuna basarsanız görüntünüz düzelecektir.Aşağıya klavyedeki yerlerini de paylaşalım.

Üstteki resimde gördüğünüz gibi arkadaşlar alt+ctrl+üst yön tuşu ile birlikte bilgisayarınızın görüntüsünü ilk zamanki haline düzeltebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir