Klavyeden Bozkurt(Kurt) 🐺 İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu makalemizde sizlere klavyeden 🐺 bu şekilde kurt daha doğrusu bozkurt işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyeden bir sürü işaret ve sembol yapabiliriz. Bunlardan bazılarını daha evvelki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise sizlere klavyeden bozkurt sembolü nasıl yapılır onu paylaşacağız.

Klavyeden bu şekilde 🐺 bozkurt yapmak için bir kısayol mevcut değildir. Fakat endişe etmenize gerek yok. Bir çok yöntem ile bilgisayarımızdan bozkurt sembolü yapabiliriz. Hemen maddeler halinde anlatıma geçelim.

1-) Birinci yöntem olarak bilgisayarınızdan Başlat kısmına girerek arama yerine “Karakter Eşlem” yazın ve orayı açın. Ardından açılan yerde Unicode kısmına “U+1F43A” kodunu yazarak bozkurt işaretini bulabilir ve kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırıp kullanabilirsiniz.Bu unicode “U+1F43A” kodu evrensel kod olarak geçmektedir. Yani her platformda bu kod ile bozkurt sembolü yapabilirsiniz.

NOT = Karakter eşlemde unicode kısmına maksimum 4 karakter yazabiliyoruz. Yani burada U+1F43A değil 1F43A yazılacaktır. Çünkü U harfi unicode anlamına geliyor. Fakat “1F43A” ise 5 karakterli olduğu için bu alana yazılmıyor çünkü sığmıyor. Bunun çözümünü bir türlü bulamadık. Eğer yapabilen varsa yorum kısmından yazarsa çok seviniriz. Teşekkürler.

2-) İkinci yöntem olarak kurt işaretini dediğimiz gibi klavyeden yapamıyoruz. Fakat “🐺” buradaki sembolü kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ctrl+c ile kopyalayıp ctrl+v ile istediğiniz yere yapıştırın ve kullanın.

3-) Üçüncü yöntem olarak ise html kodu ile bozkurt işareti yapmaktır. Buradaki “🐺” html kodunu youtube, facebook, twitter vb. sosyal medyada html yorum kısmına yapıştırdığınızda 🐺 bu şekildeki bozkurt işaretini de yapmış olursunuz. Aynı şekilde web siteleriniz varsa eğer html kodlama kısmına bu kodu yazarsanız da kurt işaretini yapmış olursunuz.

  • Kurt emojisi ==> 🐺🐺🐺🐺🐺🐺

Yöntemler bu şekildedir. Fakat bizlere göre en iyisi kopyala yapıştır yapmaktır. İkinci yöntemde de yazdığımız gibi 🐺 buradaki bozkurt işaretini kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir