Klavyeden Çiçek Sembolleri (❀ – ✿) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden çiçek işaretleri nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Klavyeden bir sürü özel işaret yapabiliyoruz. Bu özel sembollerden birisi de çiçek işaretleridir. Klavyelerimizden içi dolu, içi boş, yarısı dolu yarısı boş vb. şekillerde bir sürü çiçek işareti yapılabilmektedir. Peki bunlar klavyeden nasıl yapılıyor hemen anlatıma geçelim. Bu sembolleri 2 türlü yapabiliriz.

1-) Arkadaşlar maalesef çiçek sembollerini klavyemizden direkt tuşlara basarak yapabildiğimiz bir kısayolu bulunmuyor.Fakat başka bir yolu var elbette.

Klavyeden çiçek işaretleri yapmak için öncelikle Başlat menüsünden arama kısmına “charmap.exe” yazıyoruz ve açıyoruz.Bunu açamayanlar Başlat menüsünden “Karakter Eşlem” yazarak da açabilirler.

Ardından karakter eşleme girdikten sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sağ alt kısımda “Unicode’a git” bölümü bulunacaktır.İşte buraya “273F“, “273E“, “2740“, “2741” kodlarını yazarsanız çiçek işaretleri çıkmış olur.Ardından oradan Kopyala butonuna bastığınızda bu sembolleri direkt olarak kopyalamış olursunuz ve sonrasında istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Unicode kodlarını ve verdiği sembolleri tekrardan yazalım;

273E kodu “” bu yarı siyah yarı beyaz çiçek işaretini veriyor.

273F kodu “✿” bu siyah çiçek işaretini veriyor.

2740 kodu “❀” bu beyaz çiçek işaretini veriyor.

2741 kodu “❁” bu çiçek işaretini veriyor.

2-) İkinci bir yöntem olarak arkadaşlar buradaki “✾ ✿ ❀ ❁ ❃” tüm çiçek işaretlerini ctrl+c ile kopyalayıp ctrl+v ile istediğiniz yere yapıştırarak da yapabilirsiniz.Bence en kolay yöntemi bu şekildedir.Hiç diğerleriyle uğraşmadan direkt olarak kopyalayıp istediğiniz belgeye yapıştırabilirsiniz.Çiçeklerin büyük şekilleri aşağıdaki gibidir;

✾ ✿ ❀ ❁ ❃

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir