Klavyeden Derece(°) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler bu yazımızda sizlere klavyeden derece yani “°” işaretini nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Klavyemizden bir sürü semboller,harfler ve değişik işaretler yapabiliriz.Önceki yazılarımızda klavye ile semboller ve çeşitli işaretler yapma konusunda bunları sizlere aktarmıştık.Daha detaylı bilgi için o linki ziyaret edebilirsiniz.

Peki klavyeden derece işareti nasıl yaparız şimdi onu anlatalım.Klavyelerimizden derece işareti yapmak için alt+248 tuşuna basmamız gerekiyor.Yani “alt” tuşuna basılı tutup sağ taraftaki rakamlardan 2,4,ve 8 tuşlarına sırasıyla basmamız gerekmektedir.Bu şekilde klavyemizden derece(°) işareti yapabiliriz.

Bir diğer yol ise derece işaretine sahip olmak için direkt olarak bu sayfada yer alan derece işaretini kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.Yani “°” bu işareti kopyalayıp ardından ister word belgesine isterseniz de internette istediğiniz yere yapıştırıp kullanabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.İlerleyen zamanlarda klavyemizden özel işaretler ve sembolleri teker teker nasıl yapabiliriz özel konu açarak anlatacağız.Hoşçakalın…

YORUMLAR

  1. Bu siteyi ilk defa gördüm çok güzel olmuş bu sitede istediğim her türlü bana yardım edebilecek şeyleri bulabiliyorum 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir