Klavyeden Eşit Değildir (≠) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere klavyeden eşit değildir işaretini (≠) nasıl yaparız onu anlatacağız.

Özellikle okulda verilen matematik ödevlerini yapmak için word belgesinde çalışmamız istenir. Yeri geldiğinde ise eşit değildir işareti yapmamız gerekebilir. Peki klavyeden eşit değildir yani  işaretini nasıl yaparız şimdi onu anlatalım.

Arkadaşlar klavyeden eşit değildir yani “” işaretini yapmak için öncelikle başlat menüsüne giriyoruz.Ardından arama yerine “karakter eşlem” yazıyoruz ve karşımıza çıkan “Karakter Eşlem” uygulamasını açıyoruz.

Sonrasında karşımıza hemen hemen tüm semboller çıkmış olacak.Buradan da sağ alt taraftaki “Unicode’a git” seçeneğinin yanına “2260” sayısını yazıyoruz ve sonradan otomatikman eşit değildir işareti karşımıza çıkmış oluyor.Ardından bu işareti kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırıp kullanabiliyorsunuz. Bu arada eşit değildirin bilgisayardaki unicode kodu U+2260 olarak tanımlanmaktadır.

Ek olarak eşit değildir işaretini klavyeden yapmanın diğer yolu da kopyala yapıştır yaparak yapmaktır.Aşağıda bulunan bu “” eşit değildir kodunu ctrl+c ile kopyalayın.

Sonrasında ise ctrl+v ile istediğiniz dökümana yapıştırın.Bu şekilde de hiç kodlarla uğraşmadan direkt sembolü yapmış olursunuz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir