Klavyeden Hashtag(#) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar.Bu yazımızda sizlere klavyeden hashtag (#) işareti nasıl yaparız onu anlatacağız.

Hashtag işareti, genelde bir sayfanın başına veya bazı sitelerde etiket anlamında kullanılır. Sosyal medyada facebook, instagram ve twitter gibi mecralarda sayfa isimlerinin başlarında kullanılır. Özellikle twitterda bir sayfayı belirtirken bu işaret kullanılır.

Ek olarak müzikde diyez işareti anlamına da gelir. Aslında günlük hayatımızda çok kullandığımız bir işarettir. Herkesin bildiğini düşünüyoruz fakat yine de klavyeden yapmak isteyenler olabilir diye bu yazıyı paylaşalım dedik.

Örnek olarak size göstermek amacıyla yukarıya bir foto ekledik.GÖrdüğünüz gibi twitter top 10 trendde sayfaları belirtmek için bu işaret kullanılıyor.Peki bu işaret klavyeden nasıl yapılır şimdi ona bakalım.

Klavyeden Hashtag(#) İşareti Yapılışı

Klavyeden hashtag yani # işaretini yapmak için AltGr+3 tuşlarına basmanız gerekmektedir.Öncelikle space tuşunun sağındaki Alt Gr(veya Alt tuşu bazı klavyelerde orası da Alt tuşu olarak geçiyor.) tuşuna basın.Ardından ise üst taraftaki rakamlardan 3 tuşuna basın.Sonrasında “#” bu şekilde hashtag işaretini yapmış olacaksınız.

Klavyeden yapmayı üstteki resimdeki gibi gösterdik.

Ek olarak klavyeden yapmak istemiyorum derseniz # buradaki işareti kopyala yapıştır yoluyla da istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.Önce ctrl+c ile # bu işareti kopyalayın ardından ctrl+v ile istediğiniz yere yapıştırın.Bu şekilde de kullanım yapabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir