Klavyeden Soru İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi akşamlar dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden soru işareti nasıl yapılır onu göstereceğiz.

? bu şekilde klavyeden soru işareti yapabiliyoruz. Bilgisayar kullanmayı bilenler illaki yapmayı biliyordur. Ama bilgisayarı yeni öğrenenler için “?” bu şekilde soru işareti nasıl yaparız onu anlatacağız. 3 farklı yöntemle soru işareti yapabiliyoruz.

1-) Öncelikle Alt+63 tuşlarına basarak klavyeden soru işareti yapabilirsiniz. Öncelikle Alt tuşuna basılı tutun. Ardından sağ taraftaki rakamlardan yani numpad bölümünden sırayla 6 ve 3 tuşlarına basın. Böylelikle ? buradaki gibi soru işareti yapmış olursunuz.

2-) İkinci olarak soru işareti klavyeden Shift tuşu ile birlikte üst tarafta sayıların olduğu yerin en sağ bölümündeki üzerinde soru işareti olan tuşa basıldığında yapılır. Yani resimli olarak aşağıda gösterelim.

Yukarıda gördüğünüz gibi arkadaşlar klavyeden “?” bu şekilde soru işareti yapmak için öncelikle Enter tuşunun altındaki Shift tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından üst taraftaki silme tuşunun 2 solundaki soru işareti resmi olan tuşa basıyoruz. Sonrasında “?” buradaki gibi soru işaretini yapmış oluyoruz.

Fakat bazı klavyelerde soru işareti üstteki resimdeki gibi yukarı tarafta bulunmuyor. Bazılarında shift tuşunun hemen yanında da bulunmuş olabiliyor. Artık siz bulup yaparsınız.

3-) Ayrıca yine de yerini bulamayanlar için kopyala yapıştır yöntemiyle de soru işareti yapabilirsiniz. “?” Buradan ctrl+c yapıp ctrl+v yaparak istediğiniz yere soru işareti sembolünü eklemiş olursunuz.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir