Klavyeden Ters Slash(Taksim) İşareti “\” Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere klavyeden ters slash yani ters taksim işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bilgisayar kullanırken klavyelerimizden bir çok özel işaretler yapabiliyoruz.Bunlardan birisi de günlük hayatta çok sık kullandığımız slash işareti ve ters slash işaretidir.Özellikle programlama dilleriyle ilgilenenler veya web site işleriyle ilgilenenler ters slash işaretini çok kullanıyorlar.

Bildiğiniz gibi düz yani normal slash işareti “/” enter tuşunun altındaki shift+7 kombinasyonuyla yapılmaktadır.Ayrıca bu işaretin diğer bir adı da taksim işareti ve bölüm işareti olarak geçmektedir.Peki klavyeden ters slash işareti nasıl yapılıyor şimdi onu gösterelim.

Ters Slash İşareti “\” Yapılışı

Klavyeden 3 farklı yöntemle ters slash işareti yapabiliriz.Bunlar bu şekildedir;

1-) Klavyeden buradaki gibi “\” ters slash yani ters taksim işareti yapmak istiyorsanız space tuşunun hemen sağındaki AltGr(veya Alt tuşu olarak da geçiyor) tuşuna basılı tutup ardından üstteki soru işareti tuşuna basmamız gerekiyor.Yani aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi olacak.

2-) Ayrıca Alt+92 tuşuyla da ters slash işareti yapılabiliyor.Yani öncelikle space tuşunun solundaki Alt tuşuna basılı tutun ardından sağdaki rakamlardan sırasıyla 9 ve 2 tuşlarına basın.Bu şekilde de \ buradaki gibi ters slash işareti yapabilirsiniz.

3-) Son olarak eğer bunlarla uğraşmak istemiyorum derseniz “\” buradaki ters slash işaretini kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir