Klavyeden Ters Soru İşareti(¿) Yapma

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden ters soru işareti(¿) nasıl yaparız onu anlatacağız.

Önceki yazılarımızda klavyeden bir çok özel işaret yapmayı anlatmıştık ve anlatmaya da devam edeceğiz.Bu yazımızda ise sık sık kullanmasak da yeri geldiğinde kullandığımız ters soru işareti nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Ters soru işareti daha çok soru sorarken değil de şaşırdığımız durumlarda kullanılır.Mesela atıyorum herhangi bir sınavdan 80 beklerken “Sınavdan 20 almışım ben şok¿” şeklinde kullanılmaktadır.Peki klavyeden nasıl yaparız şimdi hemen onu gösterelim.

Ters soru işaretini klavyemizdenalt+0191” tuşlarıyla birlikte yapmaktayız.Yani alt tuşuna basılı tutup sağdaki rakamlardan sırasıyla 0, 1, 9 ve 1 tuşlarına basıyoruz ardından otomatikman “¿” bu şekilde ters soru işaretini yapmış oluyoruz.

Eğer klavyeden yapamıyorum diyorsanız kopyala yapıştır yaparak da ters soru işaretini(¿) istediğiniz yere yapıştırıp kullanabilirsiniz.Buradan “¿” kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Ek olarak düz soru işareti yapmak için de shift+sıfırın yanındaki tuşa basmamız yeterlidir.O da ? bu şekilde olmaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir