Netmaster(Uydunet) Modem Wifi Şifre ve İsim Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere netmaster markalı(uydunet-kablonet) modemlerin wifi şifrelerini ve modem isimlerini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Öncelikle arkadaşlar netmaster modemleri genellikle uydunet ve kablonet internet hizmeti sunan firmalar kullanıyor.Bunların sponsoru diyebiliriz.Peki bu netmaster modemlerin wifi şifresi ve ismi nasıl değişir şimdi onu maddeler halinde öğrenelim.

1-) Öncelikle tarayıcımızdan “192.168.0.1” adresini açıyoruz.Ardından kullanıcı adı “admin” ve şifreye ise “password” yazarak giriş yapıyoruz.Bazı kaynaklarda kullanıcı adı ve şifreyi “admin” olarak girin diyor.Artık ikisini de denersiniz hangisinde girerse.

2-) Ardından bazı modellerde direkt olarak şifre değiştirme ekranı aşağıda gördüğünüz gibi açılıyor.Oradan şifremizi değiştirebiliriz.

3-) Fakat bazı modellerde bu ekran gelmiyor.O yüzden giriş ekranından “Gelişmiş Ayarlar” butonuna tıklıyoruz.

4-) Sonrasında açılan sayfadan üst menülerden “Kablosuz” kısmına giriyoruz.

5-) Sonrasında ise sol taraftan “Güvenlik” seçeneğini seçiyoruz.

6-) Ardından açılan ekrandan “Ağ Adı (SSID)” yazan yerden modemimizin ismini değiştirebiliyoruz.Ek olarak ise “WPA Ön-Paylaşımlı Anahtar” kısmından da modemimizin wifi şifresini değiştirebiliyoruz.

7-) Sonrasında ise en alttaki “Uygula” butonuna basıyoruz.

İşlem bu kadardır.Bu şekilde uydunet netmaster modemlerinizin wifi şifresini ve ismini değiştirebilirsiniz.Umarız faydalı olmuştur.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir